Voices Live 13 prekvapí aj poteší


Zážitkové dobrodružstvo plné nečakaných kombinácií prichádza aj v apríli. O elektrizujúci a chutne namiešaný multižánrový mix sa postará Nezisková organizácia Voices a jej hostia – spisovateľ Daniel Hevier, výtvarník Erik Šille, kapely Plastic Swans a Hugo D’ Gen. Jedinečný program doplní komiks Dana Majlinga, festival Týždeň nových menšín a krátky film o materských centrách. Voices Live 13 môžete zažiť vo štvrtok 29. apríla 2010 o 19:00 h. v divadle Heineken Tower Stage v Bratislave.

Na trináste vydanie podujatia Voices Live si Nezisková organizácia Voices pozvala tradične dvoch hudobných hostí. V akustickej verzii vystúpi skupina Plastic Swans z Banskej Bystrice. „Opäť si  teda  musíme dobrovoľne prestavať celú skúšobňu, spojazdniť naše ´vlastnoručne´ vyrobené elektrické bicie, rôzne poprepájať všetky kábliky a efekty… Určite zahráme skladby nového albumu Mingled Stories, ale oprášime aj jednu starú pesničku z prvého dema. Plastic Swans – akusticky, jemne, špeciálne a exkluzívne pre Voices. Máme ich úprimne a veľmi radi. Je nám cťou a tešíme sa, že nás Andy a Ivan opäť pozvali,“ hovorí člen kapely Roman Hríbik. Hudobný projekt Hugo D´Gen, za ktorým stojí basgitarista skupiny Vidiek Kamil Grebeň, rovnako zahrá akusticky, Voices premietne aj krátky film, ktorý o ňom nakrútila minulý rok.

V dvojhodinovom moderovanom programe zaznie aj úryvok z aktuálneho diela Daniela Heviera Kniha, ktorá sa stane. Časť z nej autor aj sám zarepuje. „Som zvedavý človek a ak môžem, prijímam pozvania na podobné aktivity, nie kvôli osobnej sláve, ale kvôli samej veci. Aby som podporil kultúrnotvornú energiu. Podujatie sa volá Voices Live a ja chcem byť aj životodarným aj hlasom,“ tvrdí Hevier.

Okrem výberu z diel známeho výtvarníka Erika Šilleho je v programe zaradený aj komiks Dana Majlinga, špeciálne pre Voices Live spracovaný do podoby krátkeho filmu. Po úspešnom uvedení komiksu Rudo na minulej lajfke organizátori pripravili a premietnu ďalšiu časť nazvanú Dexterova metóda. Prácu materských centier Voices predstaví v priemére krátkeho filmu, na ktorom spolupracovala dokumentaristka Viera Čákanyová. Festival Týždeň nových menšín, organizovaný Nadáciou Milana Šimečku, priblíži jej riaditeľ Laco Oravec.

Po programe návštevníkov potešia výrobky kaviarne Medzi nami, ktorá vytvára pracovné príležitosti pre ľudí s duševnými poruchami, ale aj šperky, dizajnérske a handmade výrobky mladých umelcov združených na portále SAShE.sk. 

Voices Live 13 sa uskutoční vo štvrtok 29. apríla 2010 o 19:00 h. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave.

Partnermi Voices Live 13 sú spoločnosť Západoslovenská energetika, Nadácia Slovenskej sporiteľne a Heineken Tower Stage. Mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk a Rádio_FM. Podujatie v priamom prenose vysiela multimediálna televízia MeToo.sk.
Viac informácií a rezervácia vstupeniek je na http://www.voices.sk/Voices_Live_13.

via voices.sk