Víťazi ankety NAJ ŠD 2010 sú známi


Víťazi ankety NAJ ŠD 2010, ktorú vyhlásilo Štátne divadlo Košice začiatkom mája sú známi. Viac ako 320 hlasov divákov doručených do divadla priamo alebo prostredníctvom elektronickej pošty rozhodlo o víťazoch v štyroch kategóriách.

NAJ INSCENÁCIOU ŠD 2010 sa stala situačná komédia Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry, ktorá mala premiéru 16. októbra 2010. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili operné tituly Lucia di Lammermoor Gaetana Donizettiho (premiéra 27. novembra 2009) a La Traviata Giuseppe Verdiho.
NAJ SÓLISTKOU OPERY ŠD 2010 sa s veľkým náskokom stala sopranistka Michaela Várady. Striebornú priečku obsadila tiež sopranistka Tatiana Paľovčíková a na bronzovej priečke sa umiestnila trojica mužských sólistov – tenoristi Jaroslav Dvorský a Anton Baculík a barytonista Marek Gurbaľ.

Zaujímavá situácia sa vyvinula v kategórii NAJ TANEČNÍK BALETU ŠD 2010. Víťazkami sa s rovnakým počtom hlasov stali Ľudmyla Vasylyeva a Ivana Miklošová. Ďalšie dve priečky obsadili Eva Sklyarová a v súčasnosti poverený šéf baletu Andrej Suchanov.

Dramatický súboj medzi sebou v kategórii NAJ HEREC ČINOHRY ŠD zviedli Dana Košická a Stanislav Pitoňák. Napokon len 10 hlasov rozhodlo o tom, že víťazom sa stal Stanislav Pitoňák. Tretím v poradí bol Michal Soltész.

„Ďakujem za každý hlas pre mňa, ako aj pre inscenáciu Tom, Dick a Harry. Veľmi si to važim a verim, že aj budúcu sezónu si nás budete mať prečo vážiť,“ reagoval na výsledky ankety Stano Pitoňák. Spoluvíťazku kategórie NAJ tanečník Ivanu Miklošovú výsledky ankety prekvapili. „Som veľmi prekvapená a som veľmi rada, že diváci ma takto pozitívne ohodnotili. Viem sľúbiť len to, že sa budem naďalej veľmi snažiť, aby moje výkony stále rástli a aby som divákom naďalej rozdávala radosť,“ povedala Miklošová. Radosť neskrývala ani jej kolegyňa a spoluvíťazka rovnakej kategórie Lyudmyla Vasylyeva. „Z divadelnej ankety mám veľkú radosť, lebo práca ktorú sa snažím vykonávať ako najlepšie viem, má pozitívnu odozvu. Veľmi si vážim divácke ohodnotenie a veľmi pekne ďakujem divákom, ktorí mi poslali hlasy. Sľubujem svojim priaznivcom, že aj ďalšia moja práca bude napĺňať svoj účel a prinášať ovocie,“ dodala Vasylyeva.
Výsledky ankety divadlo slávnostne vyhlási počas otvorenia 4. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy 2. septembra 2010. Víťazi, ale aj traja vyžrebovaní hlasujúci si počas slávnosti prevezmú hodnotné ceny.

via sdke.sk