Víkend v Nu Spirit: Disco 3000 Toma Wielanda, Jeff Milligan a krat sextetu Radovana Tarišku


Počas tretieho marcového víkendu budú oba Nu Spirit podniky žiť tanečnou hudbou v rôznych podobách. V piatok v Nu Spirit Clube na Šafárikovom námestí 7 odpáli víkendovú nádielku nemecký DJ Tom Wieland známy z projektov Les Gammas, 7 Samurai a Panoptikum, ktorý pripravil prvú epizódu svojej novej tanečnej párty Disco 3000. Tom si pozval mníchovského znalca funku a zberateľa raritných vinylov Florian Keller, aby rozmaznali Vaše hudobne-citlivé receptory. Housové a break-beatové povahy budú „doma“ v Nu Spirit Bare na Medenej 16, kde sa v rámci žúru s názvom Beat Trippin predstavia DJi Effiks a Stratasoul.
 
Elektronická tancovačka, taká bude sobota na Šafku. Združenie Leporelo a designová značka Popular pripravili ďalšie pokračovanie obľúbenej Leporelo_FM párty. Protagonisti podcastu Leporelo_FM Milosh a Skank si ako hosťa pozvali kanadského Dja a producenta Jeffa Milligana. Jeff je na Slovensku, kde však už hodnú chvíľu nebol, známy v prvom rade pre svoju unikátnu techniku mixu z troch alebo štyroch gramofónov, ktorú má vymakanú ako nikto a ľudia si ho môžu pamätať aj ako rezidenta už neexistujúceho kultového bratislavského klubu Spojka. Ak máte namiesto elektroniky chuť skôr na funky a disco 80-tych rokov, tak “starý” bar je to miesto kde stráviť sobotný večer. Čaká na vás Boogie Nights rezidentov “Žltej bedničky” aka DJa Yellow Box a DJ Kokiho.

Nedeľa prinesie jeden z highlightov nášho doterajšieho jazzového programu. Neúnavný saxofonista Radovan Tariška v klube pokrstí album svojho sextetu, ktorý sa na pódiu predstavi v plnej sile vrátane amerického trúbkara Ryana Carnouixa. Krstní otcovia budú hneď traja, vrátane špeciálneho hosťa zo susedného Rakúska, tenor-saxofonistu Harryho Sokala. Domácu scénu budú reprezentovať matador Matúš Jakabčic a jedna y najväčších nádejí slovenského jazzu 12-ročný bubeník David Hodek.

Po koncerte v klube nasleduju tradičný nedeľný jazzový jam, na ktorý je vstup už voľný. A ako obyčajne, po náročnom víkende si priaznivci elektroniky v nedeľu v bare môžu oddýchnuť pri chilloutových trackoch v podaní DJ Felixa.

via Nu Spirit