Vernisáž výstavy Na neznámom poschodí fotografky Ivi Rebovej


ragments/Details/Moments – Ivi Rebová – výstava fotografií

Dňa 3.12.2010 sa v Univerzitnom tvorivom ateliéry UKF v Nitre uskutoční vernisáž výstavy Na neznámom poschodí fotografky Ivi Rebovej.

Ivi Rebová je mladá slovenská fotografka a grafická dizajnérka v súčasnosti žijúca vo Francúzsku. Už niekoľko rokov sa zameriava na dokumentáciu slovenskej i svetovej hudobnej scény, fotku krajiny, a fotografovanie krásnych vecí. Jej prácu prezentujú taktiež oficiálne promo materiály niekoľkých kapiel. Ako dokumentaristka pôsobila na významných hudobných festivaloch – Live Mic Festival v Írsku, či rakúsky Blue Bird – a mnohých ďalších menších, či väčších koncertoch a akcií doma i v zahraničí. V roku 2008 sa jej dostalo nevšednej príležitosti, kedy spolu s írskym fotografom Bobom Dixonom fotili v bežne nedostupných častiach koncentračného tábora Osvienčim.

Ivi sa venuje aj designu, kde sa našla vo vytváraní plagátov, letákov, reklamných materiálov, obalov hudobných albumov, log, webových dizajnov, či svadobných pozvánok. 
Počas svojho profesionálneho života stihla svoje fotografie predstaviť v Čechách, v Rakúsku i v Írsku.

Na Slovensku vystavuje prvýkrát a ponúka hneď to najlepšie z doterajšej tvorby – okrem koncertných fotografií aj zábery rôznych svetových miest. Pri jej snímkach krajiny navodzujúcich osobnú atmosféru recipient prvotne vníma najmä bezprostrednosť. Z jej fotografií srší absolútna radosť z hudby, autorka zachytáva nezvyčajné čarovné momenty, prezentuje svoje zaujímavé a často aj nekonvenčné nápady a videnie sveta. 

Ako hudobný hosť vernisáže vystúpi kapela Chill On The Sun. 

Ďalšie informácie k fotografke i kapele: 

http://iviart.net/home.html
http://www.myspace.com/chillonthesun

Výstava potrvá do 17.12.2010, otvorená bude v čase vyučovania, v priestoroch Univerzitného tvorivého ateliéru/ŠD UKF Nitra, cez víkend na požiadanie na vrátnici.

via Vlaďa Mikušová