VERBAL – profil headlinera NuDance


Verbal je talentovaný hudobný producent, ktorý vystúpi 17. decembra 2010 v Subclube, Bratislava. Viac o ňom a jeho hudbe sa dozviete v tomto príjemnom článku.

Odkiaľ som nie je podstatné. Ak si čítaš tieto riadky, dôležitejší bude pre teba môj vzťah k hudbe. Od ôsmich rokov som chodil do ZUŠky na saxofón. Hrával som na koncertoch a aj v komornom orchestri, ale nikdy som si nemyslel, že zo mňa bude virtuóz. Po desiatich absolvovaných rokoch sa tak ani nestalo. Bohužiaľ ako saxofonista by som si v reálnom živote moc nenašiel uplatnenie, aspoň podľa mojich rodičov.
Verbal – Gemini

Lenže ja som bol panovačné decko. Hudba ma i tak neskonale fascinovala a počas môjho doterajšieho života som si prešiel mnohými obdobiami. Keď so mnou začala plieskať puberta, plieskal som jej naspäť techno v podobe Repetitive4 či DoleGate (zainteresovaní vedia) a takto sme sa chvíľu navzájom dopĺňali. Boli to šialené časy a dá sa povedať, že aj začiatok mojej Djskej „kariéry“.
fotka
Na Vianoce roku 2001 som dostal od rodičov pod stromec prvé lacné gramofóny a už to išlo. Plný energie a elánu som sa snažil zahrať si kde sa len dalo. Toto obdobie však dlho netrvalo. Techno ma pomaly prestávalo baviť, lebo som ho mal tak napočúvané, že som si v ňom nedokázal nájsť už nič nové.
Verbal – Exorcist

Začiatok novej éry sa u mňa spája s hudbou Roniho Siza, Breakbeat Ery a legendárneho mixu Dja Koogiho z Xmagu. Títo ľudia ma nevedomky definitívne nasmerovali na drum&bass, pri ktorom som zostal ešte pekných pár rokov. Dá sa povedať, že vtedy sa datujú aj začiatky mojich producentských experimentov. Skúšal som robiť hudbu v rôznych programoch, od Dance eJaya, cez Buzz, Fruity Loops až po Reason, ktorý ma natoľko oslovil, že som v ňom experimentoval ešte zo tri roky.
Verbal – Frozen Lake

Spočiatku to boli fakt nepočúvateľné miešanice rôznych nepomenovateľných žánrov, no nakoniec som skončil pri 170 bpm breakoch. Dlhé roky to bola moja jediná vášeň. Kupoval som si platne a hrával som v rôznych kluboch po celom slovensku – v Bratislave, Nových Zámkoch, Žiline, Partizánskom, Prievidzi a inde. Dokonca som si raz zahral aj v Štrasburgu po boku Noisie. K mojej takzvanej popularite možno prispela aj správa na istom slovenskom drum&bassovom portáli v roku 2006, ktorá hovorila o tom, že mi má vyjsť platňa na novovznikajúcom talianskom labeli. Vtedy by som bol býval prvým slovenským dnb producentom, ktorému sa podarilo vydať platňu v zahraničí. Bohužiaľ, ako sa časom ukázalo, bolo to všetko príliš dobré na to, aby to bola pravda. Label sa neozýval, aj keď bolo už všetko dohodnuté a nepočul som od neho doteraz.
Verbal – Fallout

Trochu mi to ubralo na sebavedomí a bolo to pre mňa celkovo depresívne obdobie. Postupne som sa začínal odkláňať od drum&bassu, no stále som mal vytúžený sen o tom, že mi raz moja pesnička výjde. I keď neskoro, ale predsa sa mi to podarilo v roku 2008, keď sa môj trek Exorcist rozhodol vydať holandský label Symptom Audio. Odvtedy mi vydali pár trekov aj vydavateľstvá Fokuz (Frozen Lake, Soul Impact s Dephzacom), Mindtech a Dephzacov Dephrecords. Okrem toho pravidelne spolupracujem s francúzskou neurofunkovou dvojicou Bass.es Intentions, z čoho by malo vzniknúť naše spoločné EP na Fallout Recs niekedy začiatkom budúceho roka.
Verbal – Let Yourself Go

V súčasnosti sa ale uberám aj trochu iným smerom. Nie preč od drum&bassu, ale naproti hudbe – čistej, nekategorizovanej, úprimnej. Stále sa hľadám a pátram po neznámych hudobných kontinentoch,  z ktorých by som načerpal inšpiráciu.
Myspace stránka http://www.myspace.com/verbaldnb

Mixovaný set z relácie Singall_FM na stiahnutie a príjemné počúvanie

DOWNLOAD

Tracklist:

1. Verbal & Bass.Es Intentions – Dark Entity (Mindtech)
2. Bass.Es Intentions – Shocking Eruption (Fallout Dub)
3. Verbal – Fallout (Dephrecords)
4. The Breed, Bass.Es Intentions, Verbal & Dementia – Dangerous Game (Unsigned)
5. Verbal & Bass.Es Intentions – Overtone (Fallout Dub)
6. Subtone – Suppressed (Syndrome Dub)
7. Verbal – Isaac (Unsigned)
8. A-Negative – Dead World (Factory)
9. Verbal – Sunstorm (Dephrecords)
10. Verbal – Exorcist (Symptom)
11. Verbal – Frozen Lake (Fokuz)
12. Smote – Deeper Shadow (Dephrecords)
13. Verbal & Dephzac – Soul Impact (Fokuz Dub)
14. Verbal – Gemini (Dephrecords)

via http://www.nudance.sk