Večerné rozhovory Choices v marci v štyroch mestách


Po úspešnej jeseni Nezisková organizácia Voices rozširuje svoj projekt utorkových diskusií so zaujímavými ľuďmi Choices do ďalších miest. Podujatia sú pre všetkých, ktorí nevnímajú život ako preteky a majú záujem na chvíľu spomaliť a počúvať. V marci Voices ponúkne svoje podujatia širokej verejnosti v štyroch mestách – Trenčíne, Trnave, Bratislave a Prešove. Podujatia moderujú Mirka Gúčiková a Ivan Ježík. Tematicky sú rôznorodé – od nenásilnej komunikácie, cez kvalitnú zeleninu v meste až po život v regiónoch. Prešovské Choices budú 31. marca spojené s koncertom Katky Koščovej.

Sila nenásilia 10. marca v Trenčíne
Marcové Choices v Trenčíne sa budú venovať nenásilnej komunikácii. Tému rozvinú Matúš Kováčik, propagátor slobody v práci a tréner prezentačných a kontramanipulačných techník a Peter Kukliš, expert v oblasti nenásilnej komunikácie. Účastníci sa dozvedia, ako zvládať situácie bez agresie, ako zosúladiť pokoj a odhodlanosť bojovať a prečo práve mierni ľudia niekedy dosiahnu viac a menia veci k lepšiemu. S pokojnými bojovníkmi sa môžete stretnúť 10. marca o 18:00 v Klube Lúč v Trenčíne.

Zostať alebo odísť? 17. marca v Trnave
Trnava žije aktívnymi ľuďmi prinášajúcimi to, čo im chýbalo. Júlia Čipčalová Oravcová stojí za obľúbenými mestskými trhmi Trnavský rínek a Peter Cagala organizuje kultúrne podujatia ako Leto na korze, Trnavský jazzyk, Proma Frajdej či Trnavský piknik. Rozoberú, čo všetko môžeme sami priniesť do regiónu, aby napĺňal naše predstavy o osobnom, kultúrnom či pracovnom vyžití. Záujemcovia sa môžu inšpirovať 17. marca o 18:00 v priestore Berliner DKP.

Kvalitná zelenina v meste 24. marca v Bratislave
Jar do hlavného mesta príde s kvalitnou zeleninou. Malý farmár Rado Fraňo, dodávateľ pre debnickari.sk, povie viac o pestovaní kvalitnej zeleniny a podmienkach farmárov na Slovensku. Spoluzakladateľka mobilnej záhrady Sasinkova 21, Sandra Štasselová, zase prezradí, ako si dobrú zeleninu môžu mešťania vypestovať aj sami a ako sa dá založiť komunitná záhrada. Budúci aj súčasní pestovatelia sa dozvedia viac 24. marca o 18:00 v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici.

Zostať alebo odísť? 31. marca v Prešove
V Prešove sa Choices predstavia prvýkrát, a to ozaj netradične – v spojení s koncertom Katky Koščovej. Speváčka, textárka a skladateľka bude diskutovať s Lenkou Čuchtovou, spoluzakladateľkou cukrárne Čukoláda, ktorá sa pracovne aj vo voľnom čase venuje aktívnemu zapájaniu detí a mladých do verejného života. 31. marca o 18:00 vo wave sa zamyslia, ako sa limity prešovského regiónu dajú premeniť na príležitosti a prezradia, prečo si na otázku Zostať alebo odísť? odpovedali zostať.

Viac informácií o podujatiach je na stránke http://www.choices.sk. Trnavské a bratislavské diskusie si bude možné pozrieť online v priamom prenose alebo zázname na stránke http://www.metoo.sk/choices. Marcové večerné rozhovory sú pokračovaním aktuálnej série Choices, ktorá odštartovala vo februári v Trenčíne a Trnave témami Ako rozvíjať svoju online komunitu a Ľudia a ich mestá. Záznamy z nich sú na http://www.choices.sk. Diskusie budú pokračovať v apríli a máji. Podujatia Choices organizuje Nezisková organizácia Voices a vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis je vstup na všetky stretnutia voľný.