VANDALI vydávajú už tretí album


25. septembra pokrstí heavy rokenrolová formácia VANDALI v bratislavskom klube Randal svoj album INVÁZIA. Každý návštevník dostane k vstupenke CD. Okrem toho vyhrá jeden šťastlivec novú elektrickú gitaru Spacerunner, ltd. custom shop gold. Ostatní môžu bojovať o značkové oblečenie s punkovou tematikou.

INVÁZIA je tretím plnohodnotným CD nosičom z dielne skupiny VANDALI. Nachádza sa na ňom jedenásť nadupaných skladieb. Nespútaná energia, rokenrolové orgie, či učebnicový príklad kvalitnej muzikantskej práce, takýmito a podobnými prívlastkami hodnotia INVÁZIU recenzenti i najnáročnejší kritici. Nadštandardnej produkcie sa ujali samotní VANDALI v spolupráci s nemeckou rockovou legendou Andy Classenom (Holy Moses), ktorý vo svojom odbore patrí ku svetovej špičke. Ten sa postaral aj o mixáž a mastering. Medzi najsilnejšie songy patrí titulná Invázia, ku ktorej sa nakrúca aj videoklip.

VANDALI vznikli v roku 2004. Už vtedy ľudia v alternatívnej scéne cítili, že nepôjde o ďalší nudný verklík. Nekompromisný protidrogový postoj, texty s vtipom i láskavou iróniou a úderná hudba zaradili Vandalov medzi špičku slovenskej nezávislej scény. Frontman Pišta Vandal je vysokoškolským pedagógom, prekladateľom a autorom niekoľkých úspešných kníh. Valéra Tornáda kritika radí k najlepším bubeníkom v Čechách a na Slovensku. Je dizajnérom, ilustruje knihy a nakrúca klipy. Vládkyňa štyroch hrubých strún, Basia Noiseovna, je dizajnérkou a grafičkou, dokončuje si doktorát.

Okrem hudobnej produkcie Vandali vydávajú knihy. Rozprávková knižka Havinkovo Hovienko sa stala bestselerom. Predalo sa jej vyše päťtisíc kusov a chystá sa dotlač. Kniha Príbehy z prdiaceho pralesa nebola o nič menej úspešná. Poslednou knihou, ktorá si nachádza cestu k čitateľom je Pekelná muzika. Sú to príbehy plné vtipu, lásky, sexu, pomsty i nenávisti. Všetko, čo priemerný lump zažije za pätnásť rokov v undergrounde.

Vandali odohrali stovky koncertov na Slovensku i v Čechách. Predstavili sa na turné Biele noci so skupinou HT, zahrali na mnohých festivaloch. V histórii festivalu Pohoda sú jednoznačne najtvrdšou kapelou, ktorá tam vystupovala.Krst INVÁZIA – VANDALI, TIME OF MY LIFE, DLHÉ VEDENIE

piatok 25. septembra o 19:00, Randal klub
Vstupné: 3 eur (v sieti Ticketportal), 4 eur (na mieste)

Diskografia:
Vandali/Zóna A spoločná vynilová platňa so Slovenskou punkovou legendou (2005)
Vandali – Lov Vandalov CD (2006)
Vandali – Rev Rokenrolu CD (2008)
Vandali – Invázia (2010)

Video z festivalu Pohoda 2010:
http://www.youtube.com/profile?user=Vandal0#p/a/u/1/GFx6Z1aVlpk

Videoklip k piesni Rev Rokenrolu:
http://www.youtube.com/profile?user=Vandal0#p/u/3/ZhjOQdr-WOc

Ďalšie informácie:
http://www.vandali.sk
http://bandzone.cz/vandali
http://www.facebook.com/vandalisk
http://www.myspace.com/vandalisk

Predpredaj lístkov:
http://www.ticketportal.sk/Podujatie_Search.asp?ID=15116

via vandali.sk