V sobotu sa v divadle opona nespustí až do noci


Štátne divadlo v Košiciach sa v sobotu 20. novembra 2010 pripojí k cesloslovenskej akcii Noc divadiel, ktorej mottom je slogan „Dnes večer nezhasíname“. Do akcie, ktorú organizuje Divadelný ústav v Bratislave sa na Slovensku pripojí 26 divadiel zo 7 miest na 34 scénach.

V Košiciach si budete môcť v Historickej budove pozrieť reprízu opery Adriana Lecouvreur a na Malej scéne reprízu hry Zoznamka. „Po skončení predstavení pozývame divákov na diskusiu s umelcami z jednotlivých súborov, aj na Malej scéne aj v Salóniku Historickej budovy ŠD Košice. Okrem toho budeme v historickej budove premietať ukážky z jednotlivých predstavení a počas prestávok sa budú môcť diváci odfotiť na javisku divadla, prípane si vyskúšať aj nejaké kostýmy či pozrieť sa do zákulisia,“ priblížil program Noci divadiel v ŠD Košice riaditeľ divadla Peter Himič.

Na Malej scéne sa budete môcť po skončení predstavenia porozprávať s činohercami Danou Košickou, Ivanom Krúpom, Adrianou Krúpovou, Henrietou Kecerovou, a Beátou Drotárovou. V Historickej budove sa divákom až do hlbokej noci budú venovať za činohru Andrej Palko, František Balog, Tomáš Diro, Tatiana Poláková, za operu šéf Paolo Gatto, Marián Lukáč, Tatiana Paľovčíková, Jaroslav Dvorský a za balet šéf Andrej Suchanov, Dominik Béreš, Jozef Marčinský, Maksym Sklyar a Ivana Miklošová.budete môcť diskutovať v Historickej budove so zástupcami všetkých súborov, vyskúšať si pohyb po javisku alebo sa pozrieť do zákulisia. K dispozícii Vám samozrejme budú aj naši umelci.

via sdke.sk