V Praze se příští týden odehraje Dívčí válka


V roli panny Vlasty se představí Miluše Bittnerová, která vešla do povědomí diváků v seriálu Ordinace v růžové zahradě, a to jako sestřička Eliška. Panice Ctirada dostal jako protiúkol své mediální pověsti herec a moderátor Miroslav Šimůnek. Že je Petr Jablonský u nás nejlepší imitátor, už vědí téměř všichni, ovšem málokdo ví, že je i skvělým hercem. Obrovský prostor dostal v roli božského pěvce Lumíra. Divácky vděčnou dvojroli Vojena a Častavy s radostí přijal Roman Slovák, který například působil deset sezon v brněnském divadle Husa na provázku a čtyři sezony hrál také v HaDivadle. V roli knížete Přemysla se představí herec a moderátor Jindra Kriegel, který si vzal na starosti i režijní dohled. V roli Bivoje uvidíte herce a moderátora Tomáše Krejčíře. Jeho divadelní ženou je v roli Kazi herečka a modelka Dominika Kadlčková. V roli panny Šárky alternují Šárka Vaculíková a Tereza Šefrnová.

V brzké době posílí řady herců v této komedii i Nikol Štíbrová, kterou momentálně brzdí studium v zahraničí. Další chystanou posilou je Radim Fiala, představitel doktora Hanáka z Ordinace v růžové zahradě. Jeho nástup je limitován zahraniční produkcí, pro kterou točí seriál s mezinárodním obsazením.

„Sám božský Ringo hraje se svým souborem Dívčí válku téměř 30 let. Nejen my ji považujeme za nejlepší divadelní hru, kterou kdy Ringo napsal.

Má jen jednu jedinou chybičku. Je napsána jen pro osm herců. Ovšem herců, kteří by si v ní chtěli zahrát, je daleko více. Potěšující je to, že se jedná o herce z nastupující generace,“ tvrdí herec a současně také režisér Jindra Kriegel.

„Všichni jsme se rozhodli dát novou a mladou energii tomuto geniálnímu divadelnímu kusu.

Nečekejte žádné poselství či katarzi. Jde nám jen o jedno jediné – bavit. Bavit diváky a bavit sebe. Čistá radost, nic víc,“ dodává Kriegel.

Pokud patříte mezi ty, kteří ještě neviděli toto legendární představení, pak vězte, že je o věčném boji mezi mužem a ženou. O tom, co jsou ženy schopné udělat pro muže, a naopak. A o tom, jak rozdílný je jazyk žen a mužů. Je to v podstatě jediná válka v historii lidstva, která nebyla vedena muži kvůli ženě, ale ženou kvůli muži. Kombinace neodolatelné krásy ženské části souboru a ryzí mužnosti druhé poloviny spolu s famózním dílem Františka Ringo Čecha je tedy zaručenou zábavou pro všechny generace diváků.

via promoprodukce.cz