V Kristíninej sieti skončil herec Ľuboš Kostelný


V Kristíninej sieti skončil herec Ľuboš Kostelný

Bratislava (15. 10. 2010) Kristína má k singlu V sieti ťa mám nový videoklip. V produkcii HomeMedia vzali režisérsku taktovku do svojich rúk Mayo Hurajt a Ondrej Štelbaský, ktorí dej príbehu zasadili na ranč v okolí Stupavy. Hoci sa video na skladbu evokujúcu letnú pohodu točilo v chladnom počasí, na harmónii konečného diela stopy nezanechalo. Kristína pôsobí vo svojej úlohe uvoľneným dojmom a rovnako, ako z piesne, aj z jej prejavu cítiť evidentnú pozitívnu energiu. Pri prechádzke vidieckym prostredím prehodí „pár slov“ s maliarom, robotníkmi, tanečníkmi, či mladým gitaristom. Mladá speváčka strieda nehu s vášňou a preto je každému jasné, že napriek ružovej krehkosti sa z jej siete vymotať nedá, čo sa potvrdí vo finále, kde na ňu na lavičke čaká vysnívaná láska herec Ľuboš Kostelný, ktorý sa v klipe objaví síce iba na pár sekúnd, ale pri jeho výstupe platí – dobrého aj málo stačí. „Pieseň V sieti ťa mám bola od začiatku myslená ako veselá pesnička a preto v nej autor hudby Martin Kavulič prepojil reggae s country. Už pri prvom prehrávaní refrénu „papapa“ na gitare sme sa navzájom neubránili úsmevom a výborná nálada pokračovala aj pri nahrávaní, pričom výnimkou nebolo ani natáčanie klipu. Ak si odmyslím zimu, v ktorej som musela pobehovať v krátkych šatách a preto som nepríjemne prechladla, mám na prácu s celým tímom iba najkrajšie spomienky,“ vrátili sme sa s Kristínou k natáčaniu.

Autorsky sú pod skladbou V sieti ťa mám podpísaní hudobník Martin Kavulič a textár Kamil Peteraj, ktorý priznal, že pri písaní veršov vychádzal zo súčasných „zosieťovaných“ pomerov v spoločnosti. Keďže singel mal byť na míle vzdialený od filozofovania a moralizovania, padla voľba na interpretáciu spojenú s letným popovým príbehom. Motív napájania sa do sietí s rovnakou vlnovou dĺžkou si získal nakoniec dominantné postavenie, pretože album Kristíny vychádzajúci 18. októbra nesie názov práve podľa aktuálneho singla V sieti ťa mám. „Celá skladba je ladená v letných a oddychových tónoch. Som si istý, že keď ľudia uvidia klip, hneď pochopia, ako sme celý príbeh mysleli a akú atmosféru sme sa snažili zachytiť. Veľkou výhodou Kristíny je, že dokáže spievať aj optimistické veci a práve V sieti ťa mám považujem za ľahunkú pieseň, ktorá dokáže človeku zlepšiť náladu. Na druhej strane sa mi páči a oceňujem myšlienku M. Kavuliča prepojiť reggae a country, čo je podľa mňa ojedinelý a vynikajúci nápad,“ uviedol Kamil Peteraj.
Album v sieti ťa mám vychádza 18. októbra 2010 a pokrstiť ho môže každý, kto má konto na sociálnej sieti Facebook. S nápadom krstiť CD v celosvetovom kontexte exkluzívnym spôsobom prišiel textár Kamil Peteraj. Fanúšikovia Kristíny majú v profile Kristína Music – http://www.facebook.com/kristinapelakova možnosť adresovať mladej speváčke a jej albumu blahoželanie s tým, že autori desiatich najoriginálnejších prianí „na sieti“ sa stretnú s víťazkou súťaže Eurovision Contest Song 2010 osobne na spoločnej party. Vydanie albumu V sieti ťa mám je naplánované v dvoch verziách ako klasické CD s pätnástimi skladbami a digipack vo vkusnom papierovom obale, ktorý bude obsahovať tri bonusy. Overená zostava Kristína – Martin Kavulič – Kamil Peteraj pripravovala skladby dva roky a výsledkom je príjemná popová mozaika odrážajúca nadčasovú triumfálnosť textárskych (a životných) skúseností K. Peteraja, moderné hudobné postupy z dielne M. Kavuliča a nad celým albumom sa vznáša intímna krehkosť Kristíny.

via GRAND STUDIO, s.r.o., foto: archív Kristíny