V Košiciach vyrastie oceľové monštrum za milióny


Oceľové pódium nevídanej 360° konštrukcie pre vyše 200 členný tím tanečníkov, muzikantov a spevákov postavia organizátori rockovej opery Pietro e Lucia v košickej Steel Aréne. Veľkolepé podujatie sa koná už 9. decembra, unikátne okrúhle pódium privezie do metropoly východu niekoľko nákladiakov priamo zo svetovej premiéry v Prahe!

Dvanásť kamiónov, štyri autobusy, dva mikrobusy a dokonca aj letecké spojenie medzi Prahou a Košicami. To je len krátky výpočet z technicko-organizačného zabezpečenia pre decembrovú slovenskú premiéru unikátne rockovej opery Pietro e Lucia. Na monumentlálnej 360 stupňovej scéne využívajúcej najmodernejšie 3D technológie, 3D animácie a grafiky vystúpi viac ako 150 špičkových umelcov z 8 krajín sveta. Steel Aréna v Košiciach je momentálne jediný priestor, ktorý dokáže tak technicky náročný projekt zastrešiť.

Rovné dva týždňe pred slovenskou premiérou uvoľnili organizátori do predaja novú kategóriu ultra výhodných vstupeniek. Základná cena je len 15,- €, v predaji sú však aj vstupenky s lepším sedením za 30,- € a za VIP vstupenku zaplatí návštevník 100,- €. Majitelia VIP vstupeniek získavajú jedinečné sedenie medzi účinkujúcimi priamo v centre diania pri pódiu ako aj vstup na exkluzívny raut po predstavení. V ponuke pre VIP hostí nebude chýbať ani možnosť stretnutia s hlavnými predstaviteľmi a účinkujúcimi ako aj orginálny darček na pamiatku. Držitelia kariet ISIC, ITIC a Euro26 majú zľavu na vstupné (s výnimkou VIP) 50%. Dôchodcovia a deti do 12 rokov zaplatia za vstupenku symbolických 5,- €.

Pietro e Lucia je rocková opera o nenaplnenej láske a jej predčasnej smrti. Je to medzinárodný projekt vybudovaný umelcami z 8 krajín sveta. Príbeh na motívy románu Romaina Rollanda napísal Dušan Rapoš, texty pripravila Eva Vejmělková. Náročné tanečné kreácie má pod dohľadom uznávaný choreograf Jaroslav Moravčík. Dvorný dirigent Andrea Bocelliho, charizmatický Marcello Rota, preberie taktovku celého predstavenia. Pod jeho vedením sa predstavia operné hviezdy z Milána, Ríma, Florencie, Monte Carla, Barcelony, Prahy a Bratislavy a tiež špičkoví baletní sólisti z Moskvy. Spolu s Českým národným symfonickým orchestrom Praha a Českým filharmonickým zborom Brno, vedeným zbormajstrom Petrom Fialom, uvidíme naživo sólového gitaristu anglickej popovej hviezdy Lily Allen – Jamesa Nisbeta, vynikajúceho nemeckého basového gitaristu Larsa Lehmanna, a multiinštrumentalistu Ossyho Pfeiffera. V rockovej sekcii sa nám predstaví tiež Juraj Tatár a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postará akordeónový virtuóz Michal Červienka.

Oficiálny trailer:

Web:
http://www.pietroelucia.com/

Predpredaj:
http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=65107

via pietroelucia.com