V Bratislave zahrá DJ a producent zo svetoznámeho Kompaktu


Hudobné vydavateľstvo Kompakt je nielen na poli elektronickej hudby pojem, ktorý rezonuje v ušiach miliónov ľudí na celom svete. Tento label určoval na prelome tisícročí smer techna a house music a dnes vydáva top mená, medzi ktorými najdeme aj také acty ako GusGus, Pet Shop Boys, The Orb, Gui Boratto, John Tejada, Audion, Agoria, Panda Bear, Nick Hoeppner a veľa ďalších.

Patrí medzi nich aj britský producent a DJ narodený v USA, s koreňmi v Iraku a momentálne pôsobiaci v Londýne – DAUWD. Práve toto meno zahrá v Bratislave na pozvanie Leporelo_FM Party v Nu Spirit Clube už 22. mája.

Dauwd vydal svoju prvú EP ‘Whats There‘ na londýnskom dubstepovom labely Picture Music v roku 2011 a práve track Ikopol z tejto EP pritiahol pozornosť svetových mien ako Gilles Peterson, Caribou alebo Nick Hoppner (Ostgut Ton) a média ako Mixmag alebo XLR8R jej dali veľmi pozitívny feedback. Šéf labelu Kompakt Michael Mayer track zaradil do svojho mixu pre kulotvý Faze Magazine a na Slovensku sa tento track dostal aj do rotácie Rádia_FM. Nasledoval release na kultovej značke Ghostly International a momentálne Dauwd pôsobí pod známym kolínskym impériom Kompakt, kde vydal už 3 tituly.

Dauwd premiérovo prichádza na Slovensko 22. mája a v Nu Spirit Clube na Leporelo_FM Party s nim zahrajú aj Michael Priest (Hochspannung!), Nada El (slu:t), Gambo (Modular) a všetci traja protagonisti Leporelo_FM show na Rádiu_FM – Milos, Skank a Baltazar.

Dauwd na FB: http://www.facebook.com/DauwdMusic
Dauwd na RA: http://www.residentadvisor.net/dj/dauwd
Dauwd na SC: https://soundcloud.com/dauwd

Leporelo_FM Party
piatok 22. Máj 2015
Nu Spirit Club, Bratisalva

DJs:
DAUWD (Kompakt / Ghostly International / London / UK)
Milos, Skank, Baltazar (Leporelo_FM)
Michael Priest (Hochspannung!), Nada El (slu:t), Gambo (Modular)

http://www.facebook.com/LeporeloFM
http://www.facebook.com/nuspiritclub
http://www.radiofm.sk
http://www.nuspirit.sk