V Bratislave vystúpi Tom Odell


V Bratislave vystúpi začiatkom júla britský spevák Tom Odell. Interpret, ktorý patrí k najvychytenejším novým britským umelcom za posledné roky, sa predstaví aj s kapelou 5. júla v bratislavskej Starej Tržnici. Predpredaj lístkov sa začína v stredu 7. mája o 9:00, a keďže Odellove európske koncerty bývajú dlho vopred vypredané, s kúpou sa treba podľa všetkého poponáhľať.

Tom Odell je vo veku 24 rokov držiteľom niektorých z najprestížnejších ocenení, vrátane Ceny kritikov z minuloročných Brit Awards. Na tých tohtoročných bol nominovaný v kategórii najlepší spevák aj najlepší nováčik roka. Vo všeobecnosti sa dá jeho hudba charakterizovať ako mix Brucea Springsteena a Eltona Johna, pričom oboch spomína Tom aj medzi svojimi vzormi. V iných skladbách zas pripomína ďalších svojich obľúbených interpretov: Jamesa Blakea či Radiohead.

Z hudby Toma Odella srší energia, akú na koncertoch tak často nevidieť. Na jeho vystúpeniach omdlievajú nielen mladé fanúšičky, ale – aspoň v prenesenom význame slova – aj hudobní fajnšmekri.

Toma Odella objavila pre svet Lily Allen, ktorá mu okamžite ponúkla zmluvu na nahratie debutového albumu pod jej labelom. Tomov debut vyšiel v roku 2013, volá sa Long Way Down, okamžite sa vyšvihol na prvé miesto britského albumového rebríčka a v prvej päťdesiatke sa striedavo drží ešte stále, aj po roku od jeho vydania.

Okrem Lily Allen spomínajú Toma medzi svojimi obľúbenými interpretmi mnohé ikony hudobného neba vrátane Rolling Stones, ktoré si ho chceli prizvať aj ako predskokana na turné. Málokto sa dopustí takej „frajeriny“, že odmietne ponuku Rolling Stones – a aj Tom to urobil nie naschvál, ale kvôli chorobe.

Do predaja sa budú postupne dostávať vstupenky v cene 25 eur (prvých 100 ks), 30 eur (200 ks) a 35 eur (zvyšok predpredaja). V prípade, ak by sa všetky lístky nevypredali v predpredaji, na mieste budú stáť 40 eur.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Parov Stelar Band či Nils Frahm, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia islandských FM Belfast či Emilíany Torriny, britskej speváčky Delilah a downtempovej ikony Bonoba.

– viac info & vstupenky:
http://www.orepole.sk

Tom Odell – Another Love

Tom Odell – Grow Old With Me

Tom Odell – Till I Lost

https://www.facebook.com/events/515760738527992/