V Bratislave uvidíme The Avener


Prirovnávajú ho k Mobymu, St Germain a Aviciimu, produkuje skladby svetoznámych mien ako Sting či Myléne Farmer, a začiatkom tohto roka sa mu podaril historický prelom, keď jeho zásluhou prenikol deephouseový track na prvé miesta hitparád v ôsmich európskych krajinách. Francúzsky producent a DJ The Avener vystúpi premiérovo na Slovensku 7. mája 2016 v bratislavskom klube MMC. Prvá stovka najlacnejších lístkov je už k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk.

The Avener, vlastným menom Tristan Casara, pochádza z francúzskeho Nice a predtým, ako prerazil na tanečnej scéne vlastnou tvorbou, pôsobil ako pruducent. Rád sampluje skladby zabudnutých interpretov zo 70. a 80. rokov, čo je počuť aj na jeho debutovom albume The Wanderings of the Avener z roku 2015.

Z tohto albumu pochádza aj Avenerov zatiaľ najväčší hit Fade Out Lines, ktorý je prerábkou skladby od Phoebe Killdeer & The Short Straws. Do „tanečného rúcha“ odel Avener na albume aj skladby interpretov ako Kadebostany, Ane Brun či Mazzy Star.

„Jazz a soul sa stretáva s electrom v prirodzenej harmónii a v tak hustej atmosfére, že by sa dala krájať nožom,“ píšu o ňom britské médiá. „Rád búram hranice medzi hudobnými žánrami a dekádami, ako aj medzi hudbou, ktorú počúvame a hudbou, na ktorú tancujeme,“ hovorí o svojej tvorbe sám Avener.

Po vypredaní prvej stovky 17-eurových lístkov sa dostane do predaja 200 lístkov po 20 eur, zvyšok predpredaja brude prebiehať v cene 23 eur.

Avener & Phoebe Killdeer – Fade Out Lines

The Avener & Kadebostany – Castle In The Snow

The Avener & Ane Brun – To Let Myself Go