USE THE C!TY – CVAKNI S! MARATÓN 2010 má víťaza


Už po druhýkrát vyhlásila nezisková organizácia Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n.o v spolupráci s Medzinárodným maratónom mieru Košice 2010 fotosúťaž USE THE C!TY – CVAKNI S! MARATÓN pre úplne každého, kto rád fotí.

Tento rok sa do súťaže prihlásili autori z celého Slovenska a porota vyberala zo 151 zaregistrovaných fotografií.

Porotcovia v zložení: Pavel Maria Smejkal, Ivan Fleischer, Peter „reefe“ Kováč, Viktor Breiner a Miroslava Grajciarová sa na svojom včerajšom zasadnutí jednohlasne zhodli, že hlavnú cenu (200 eur) udelia Jozefovi Pajerskému za fotografiu s názvom „Na hrane“. Ďalších 17 vybraných fotografií bude vystavených na citylightoch priamo v centre mesta v rámci Citylight gallery , ktorá ožije maratónom od 16.11. do 23.11. 2010. Názov súťaže a zároveň ústredné motto, USE THE CITY (POUŽI MESTO) – CVAKNI SI MARATÓN, vyzýva všetkých, ktorí prvú októbrovú nedeľu už tradične trávia s maratóncami a maratónom, aby aktívne a tvorivo tento deň využili. Fotografi, profesionáli aj amatéri, tak urobili a atmosféru 87. ročníka jedného z najväčších podujatí na Slovensku, sa snažili zachytiť čo najvernejšie prostredníctvom tvárí, emócií a predstavili svoj unikátny pohľad na to, ako sa počas Medzinárodného maratónu mieru mení podoba
Košíc a jeden obyčajný októbrový deň, ktorý je sviatkom nie len pre milovníkov športu, ale aj pre obyvateľov Košíc, a návštevníkov.

via kosice2013.sk