USE THE C!TY – CVAKN! SI MARATÓN 2010 v CITYLIGHT GALLERY


Osemnásť víťazných fotografií tohto ročníka súťaže bude vystavených na citylightoch priamo v centre mesta v rámci Citylight gallery , ktorá ožije maratónom už od zajtra. Táto netradičná výstava vo verejnom priestore potrvá do 23.11.2010. Srdečne vás pozývame na prechádzku mestom.

Už po druhýkrát vyhlásila nezisková organizácia Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n.o. v spolupráci s Medzinárodným maratónom mieru Košice 2010 fotosúťaž USE THE C!TY – CVAKNI S!MARATÓN pre úplne každého, kto rád fotí. Tento rok sa do súťaže prihlásili autori z celého Slovenska a porota vyberala zo 151 zaregistrovaných fotografií. Hlavnú cenu (200 eur) získal Jozef Pajerský s fotografiou s názvom „Na hrane“.

Názov súťaže a zároveň ústredné motto, USE THE CITY (POUŽI MESTO) – CVAKNI SI MARATÓN, vyzýva všetkých, ktorí prvú októbrovú nedeľu už tradične trávia s maratóncami a maratónom, aby aktívne a tvorivo tento deň využili. Fotografi, profesionáli aj amatéri, tak urobili a atmosféru 87. ročníka jedného z najväčších podujatí na Slovensku, sa snažili zachytiť čo najvernejšie prostredníctvom tvárí, emócií a predstavili svoj unikátny pohľad na to, ako sa počas Medzinárodného maratónu mieru mení podoba Košíc a jeden obyčajný októbrový deň, ktorý je sviatkom nie len pre milovníkov športu, ale aj pre obyvateľov Košíc, a návštevníkov.

via kosice2013.sk