UMakArt: You Make Art představuje Street Art Brut s Mutantem


Již druhou sérii workshopů organizovaných platformou UMakArt: You Make Art otevře workshop se streetartovým umělcem Jarkem Matulou alias Mutantem, který proběhne 18. září 2010 od 14:00 v rámci festivalu Babí léto v prostorách staré prádelny v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice. Workshop pod taktovkou Mutanta bude propojovat témata léčebny a Art Brut a účastníkům umožní seznámit se nejen se specifickým Street Art Brut stylem, ale i s unikátním prostorem staré prádelny. Právě z této budovy s úžasnou industriální architekturou by mělo vzniknout multifunkční kulturní centrum, ve kterém se budou potkávat nejen současné umění, tvůrčí přístupy či lidé všeho druhu, ale především nové pohledy na to, jak překlenout izolaci různých světů – ať už lidí s psychickými chorobami, současných umělců nebo třeba bláznivých psychiatrů.

UMakArt: You Make Art je platformou pro setkávání se současnými umělci a současným uměním. Projekt je realizován skupinou mladých lidí za podpory programu EU Mládež v akci a je také určen (nejen) mladým lidem bez ohledu na jejich zaměření či zkušenosti s uměleckou tvorbou. V rámci projektu je interaktivním způsobem představována současná umělecká scéna a také alternativní galerie či prostory v Praze a okolí. Workshopy, které se konají jednou měsíčně, vždy představí umělce nebo uměleckou skupinu současné nejmladší generace. Účastníci akce mají možnost se tvůrčím způsobem setkat s aktuální výstavou nebo zajímavým prostorem a vytvořit vlastní či kolektivní dílo, vždy na určité téma (například vztah výtvarného umění a hudby, tělo jako prostředek k tvorbě, kde jsou hranice umění…).

Mají příležitost nahlédnout do tvůrčího myšlení mladých umělců a uměleckých skupin, seznámit se s jejich postupy, inspiracemi, názory a zároveň se v rámci workshopu sami tvůrčím způsobem vyjádřit. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k využívání tvůrčího potenciálu nejen v umění. Všechny workshopy jsou pro účastníky zdarma.

via youmakeart.cz