Uchmatnite si budúcu hviezdu aj po druhýkrát


24. a 25. mája sa v priestoroch Divadelnej fakulty VŠMU bude konať 2. ročník prehliadky študentov absolventských ročníkov Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Tento projekt je na Slovensku unikátny a vytvára platformu na stretnutie mladých umelcov s umeleckými riaditeľmi zo Slovenskej republiky.

V pilotnom ročníku Absolventskej prehliadky VŠMU našli svoje uplatnenie už teraz známe tváre ako Dominika Kavaschová či Daniel Fischer ale „uchytilo“ sa aj kompletné divadelné predstavenie Fajčiarky a spasiteľky, ktoré si pod svoje krídla prevzalo Divadlo Astorka Korzo´90, či predstavenie Ujo Vankúšik, ktoré môžete vidieť v Divadle Aréna.

Tohtoročná Absolventská prehliadka bude mať opäť nabitý dvojdňový program plný umenia a divadelných predstavení. Každý účastník absolventskej prehliadky ponúkne to najlepšie a návštevníkom tak poskytne priestor na rozšírenie povedomia o absolventoch všetkých študijných programov.

Počas dvoch dní bude možné vidieť väčšinu absolventských inscenácií (Čierna komédia, Hlava medúzy, Slečna Júlia, Električka zvaná túžba, Amazónia, Slúžky, Bohéma, Proroci, Ja, Don Quijote!, Top Dogs), ktoré mali premiéru v Divadle Lab DF VŠMU počas sezóny 2012/13 a 2013/14. V inscenáciách sa prezentujú absolventi herectva, bábkoherectva, réžie a dramaturgie a scénografie.

Viac informácií o tohtoročnej Absolventskej prehliadke získate na stránke Divadla Lab – http://www.divadlolab.sk, kde nájdete aj program, alebo na Facebook stránke Absolventi VŠMU, kde môžete nájsť množstvo fotografií a iných zaujímavých informácií.

Tak čo, prídete si „uchmatnúť budúcu hviezdu“?
                                     
Absolventská prehliadka študentov VŠMU
Dátum: 24. a 25. mája 2014
Divadlo Lab, Svoradova 4, Bratislava
Štúdio Burkovňa, Ventúrska 3, Bratislava
Štúdio 1, Zochova 1, Bratislava