Tvorcovia Immortalitas uverejnili prvé video


Premiéra slovenského sci-fi Immortalitas, ktoré bude zároveň prvým slovenským filmom v 3D formáte sa presúva na jeseň 2011. Práce na filme sa predĺžili, tvorcovia berú tento termín ako záväzný. Aby divákom spríjemnili čakanie na film rozhodli sa po sérií fotografií  uverejnených v lete umiestniť na oficiálnu web stránku filmu teaser. Dej vo svojom videu ešte neprezrádzajú.

„Na Slovensku je zvykom robiť k filmu až trailer. Teaser sa robí v Amerike. Cieľom je ukázať niekoľko záberov z pripravovaného filmu s tým, aby sa neprezradil jeho príbeh,“ vysvetľuje debutujúci režisér Erik Bošnák, ktorý zvedavcov pozýva na oficiálnu stránku http://www.immortalitasmovie.com. Diváci si tak budú môcť pozrieť ukážky z dvoch scén, ktoré sa vo filme objavia. Tieto scény budú v celej dĺžke uverejnené po novom roku a začiatkom leta sa v kinách objaví oficiálny trailer k filmu.

Tridsaťčlenný  štáb ukončil natáčanie filmu v júni. Na vizuálnych efektoch pracuje momentálne animátor Peter Mňahončák, pričom v Kyjeve sa dorába motion capture (počítačová úprava nasnímaných pohybov ľudského tela). Začiatkom roka 2011 začnú práce na konvertovaní filmu do 3D formátu, slovenský gitarista David Kollar zatiaľ dokončuje hudbu k filmu a pražský team má na starosti coloring.

Žiť večne – dar alebo prekliatie?
Kolobeh života na Zemi sa pomaly blíži ku koncu. Krajinu zničili vojny, ľudstvo je na pokraji vyhynutia. Nadvláda umelej inteligencie zahltila zemský povrch rovnako, ako skaza z vesmíru. Po tejto Bohom opustenej zemi putuje osamelý Adam. Nesie v sebe temné tajomstvo z minulosti, ktorého tiene sa postupne začínajú vynárať na povrch. Ak sa mu podarí nájsť štyri bájne elementy života, môže tým zachrániť viac než len svoju zatratenú dušu.

via Edo Kopček, PR manažér filmu