Tři desítky řemeslných workshopů zaplní Novoměstskou radnici


Potěžkali jste si někdy kovářské kladivo? Chcete si zkusit práci s dřevem, pískovcem nebo se sklem? Rádi byste si vyzkoušeli modelování šatů, poutkování paruky či filmové líčení? Nebo jste technický tip, který se rád pustí do práce s příklepovou vrtačkou a nahlédne pod ruce autoeletrikáře, mechanika a klempíře?
To vše a ještě více si budete moct vyzkoušet 13. a 14. května 2016 na Novoměstské radnici na festivalu řemeslných workshopů Řemesla živě.

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti, řemeslníky a řemeslnými spolky zaplní své historické prostory více jak 35 řemeslnými workshopy. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.
„Letos jsme se zaměřili na řemeslné workshopy. Navštívit Řemesla živě znamená vyzkoušet si řemeslo na vlastní kůži. Doslova si vyhrnout rukávy a pustit se do práce,“ charakterizuje akci ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.
Na festivalu dojde například i na zdravotně důležité řemeslo jako ortoprotetik, oblíbeného grafika a také praktického instalatéra.
„Škála řemesel, která ve spolupráci se školami, řemeslníky a cechy chystáme je opravdu velice široká
a proto věřím, že uspokojíme každého návštěvníka, který přijde se zájmem si nějaké řemeslo vyzkoušet.“ doplňuje na závěr produkční Bedřiška Kotmelová.

Kdy: 13. a 14. 5. 2016 od 09:00 – 17:00 hod
Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2
http://www.nrpraha.cz

Vstupné:
Plné  80 Kč, snížené (senioři, studenti) 50 Kč, rodinné 150 Kč 
Vstupné pro školy – v pátek 13. 5. 2016 mají přihlášené školy vstupné zdarma.