Tomáš Buranovský debutuje klipom k singlu Bez cieľa


Tomáš Buranovský sa na slovenskej hudobnej scéne uviedol predovšetkým skladbou Blízko cieľa a jej víťazným príbehom na Košickom zlatom poklade 2010. Mladý Košičan (Malá Ida) vytvoril úspešný tandem s hudobníkom, skladateľom a producentom Jozefom Harničárom, aby spolu odtiahli aj všetky pracovné povinnosti súvisiace s nahrávaním jeho debutového albumu. Hoci platňa ešte názov nemá, jej vlajkovou loďou je práve singel Blízko cieľa, ktorému bude robiť support nový videoklip. Scenárista Vlado Železňák prišiel s nápadom točiť v centre Košíc ešte v októbri minulého roka, ale keďže nakrúcanie sa do programu dostalo až v decembri, počasie si zmyslelo dramatický škrt cez rozpočet. Preto režisér Feri Stružák musel celý štáb presunúť do interiéru jedného nemenovaného hotela. „Vraví sa, že správny umelec musí pre úspech dokázať zniesť všetko, ale sychravý deň, na ktorý pripadlo prvotné natáčanie, nás prinútil zmeniť plány a orientovať dej videoklipu do interiéru. Dohodli sme sa na jednoduchom scenári s cieľom predstaviť ma ako frontmena. Na úvod len chceme, aby sa ľudia so mnou zoznámili a zapamätali si ma,“ dodal s úsmevom Tomáš Buranovský.

Singel Blízko cieľa je symbolickým odkazom talentovaného speváka, ktorý stojí na ostrom štarte vlastnej kariéry a rád by sa presadil s definitívnou platnosťou. Hoci domáci trh má svoje pravidlá a zákonitosti, T. Buranovský pracuje s piliermi formovanými pozitívnou životnou filozofiou. V jeho prípade je strategickým faktom, že ako textár a skladateľ sa môže spoľahnúť na vlastný tvorivý potenciál. „Uvedomujem si, že Slovensko je reálne malým trhom a nebude ľahké presadiť sa. Zároveň však tvrdím, že som príliš mladý na to, aby som rozmýšľal pesimisticky. Pokiaľ budem do ľudí hustiť, že nemôžem preraziť, nakoniec tomu všetci uveríme, a to by bolo zlé. Ak mám v mojej kariére využiť placebo efekt, tak len ako optimista, pričom robím všetko preto, aby sa moja hudba dostala medzi ľudí. Verím, že po istom čase si budem môcť povedať, že nie som iba blízko cieľa, ale priamo v ňom,“ zdôraznil T. Buranovský.

Na pripravovanom debutovom albume T. Buranovského sa objaví 11 skladieb a ich základnou charakteristikou bude mainstreamová línia. Hudobný profil nesie rukopis tria T. Buranovský – J. Harničár – O. Kočiš a textársky sú pod skladbami podpísaní James Evans so Silviou Kaščákovou. „Nechceli sme sa zaškatuľkovať do jedného žánru, ako to robia mnohí iní interpreti. Svet je pestrý, a to platí aj o hudbe. Na druhej strane som pri jedenástich skladbách nechcel produkovať jedenásť rôznych štýlov, len som sa snažil pracovať s hudobnými motívmi, ktoré ma oslovujú. Vo všeobecnosti však platí, že album sa bude niesť na vlnách mainstreamového prúdu,“ uviedol T. Buranovský.

via GRAND STUDIO, s.r.o.