Toky na Free Your Mind


Veľký tresk, aj takto sa dá označiť dátum 12. február, kedy si hudobní fajnšmekri spod Tatier môžu vychutnať rovné beaty na párty Free your mind so vzácnym hosťom, špičkou slovenskej techno scény Dj-om a producentom menom TOKY.

Jeho originálny zvuk a poňatie techna si máte možnosť vypočuť v popradskom klube Zanzibar, kde pán Tokár zavíta už druhýkrát. Na Štefana 2009 to bola jedna z najlepších klubových akcií pod Tatrami s účasťou okolo 200 ľudí. Aj tentokrát očakávame vysokú časť partypeople.

Toky je bezpochyby najznámejší a najrešpektovanejší dj a producent na domácej scéne. Všetci ho veľmi dobre poznáme, jeho dychberúcu djskú techniku a čo sa týka produkcie tak to dotiahol až na nemecký techno label Tresor, kde spolu s Loktibradom vydali v roku 2004 EP „ Petržalka“. Nekompormisné techno, zvukový minimalizmus, podivuhodná práca s technikou – to je dlhoročná vizitka mistra Tokyho, ktorý má neuveriteľný cit pre energické tanečné skladby, ktoré rozpumpujú krv v žilách i nám Tatrancom.

Toky sa volá vlasným menom Juraj Tokár a pochádza z Bratislavy. Zvuk rovných beatov mu učaroval už v 12tich rokoch. Vlastnej tvorbe sa venuje od roku 1996 a k djingu sa dostal v už v roku 1992. Tento majster začínal v 90tych rokoch v disco clube Boccatio ako klasický diskdžokej, no raz mesačne si mohol organizovať vlasnú techno párty. Čo sa týka hosťovania v slovenskom éteri tak medzi prvé patrí relácia Crystal House na už neexistujúcej stanici Radio Ragtime. Toky mal dokonca aj vlastnú reláciu v bývalom rádiu RMC. Taktiež bol dlho rezidentom vychyteného undergroundového Učka (U-club, dnešný Subclub). Neskôr sa presunul do Šale – Metroclub.

Táto legenda má za sebou kopec vystúpení po celej Európe, navštívil krajiny ako Nemecko, Francúzsko, Rusko, Rakúsko, Švajčiarsko, Holandsko a kopu ďalších, kde vystupuje pod pseudonymom Rumenige pre Label Numb a Antidandruff. Pracoval aj pod záštitou labelov ako PVC, Tsunami, Olga + Jozef, Tresor, Downwords, Skunkworks, Dynamic tension, Counter balance, Urknal, Nine, AAR, ….. Má za sebou hranie so svetovo najlepšími djmi, ku ktorým sa radí aj Toky, napr: S.Bicknell, Surgeon, Female, Takaaki Itoh, Umek, L.Slater, M.Carola, Geatek,, A.Beyer, Hardcell, C.Wunsch, Space DJz, Oliver Ho, J.Mills, Advent, Inigo Kennedy, James Ruskin, Funk D Void

Tokyho na jeho misii pod Tatrami podporia gramofónoví kúzelníci: undergroundový popradský dj Atmoground (Free your mind.sk) a spišskí ostrieľaní djs Maro a Johan Electric z No more chill out.sk, ktorí nám pripravia neskrotnú jazdu až do skorého ránna.

Lístky si môžete zakúpiť v deň párty priamo v Zanzibare za 5 eur. Počas akcie pijeme vodka&redbull za 1, 90 eur. Tešíme sa na ppc párty :)

text by Merry

T O K Y (Antidandruff, SK)
Atmoground (Free your mind.sk)
Johan Electric (No more chillout.sk)
Maro (No more chillout.sk)

Akcia na facebooku
http://www.facebook.com/event.php?eid=104273979647364

12. február 2011 (sobota)
Zanzibar, Poprad
Moyzesova, sídlisko Starý Juh, za Kauflandom

via FREE YOUR MIND crew