Tina a Lucia Lužinská pokrstia album jazzmana a hip hopera Tomáša Gajlíka


Prvú marcovú stredu sa v Nu Spirit Clube stretnú jazzmani a hudobné celebrity. Bude sa tam krstiť debutový album Tomáša Gajlíka, jedného z najvýraznejších mladých slovenských jazzových klaviristov. Od svojich kolegov sa však odlišuje tým, že okrem jazzu je mu blízky aj hip hop, r’n’b a soul.

Práve preto budú 3. marca na krste CDčka s názvom More Than One Way krstné mamy hneď dve, aby boli obe Tomášove polohy rovnomerne zastúpené. R’n’b a hip hop bude reprezentovať Tina, zatiaľčo jazzovou krstnou mamou bude Lucia Lužinská. Tomáša budú sprevádzať Peter Solárik na bicích a Štefan Bartuš na kontrabase, a na pódiu sa ešte objavia špeciálni hostia Robo Opatovský, Nikolas a Milo Suchomel.

Tento slovenský saxofonista na koncertnom prevedení More Than One Way nahradí Ricka Margitzu, jednu z legiend svetového jazzu, s ktorou Tomáš svoj album nahrával. Rick je totiž posledným saxofonistom, ktorý hral s Milesom Davisom.

Po koncerte sa o zábavu postará dvojica DJov Metys a Miko. Hip hop pre nich znamená skôr ľudí ako Common, Erykah Badu alebo J Dilla a nie uvrešťané hviezdy MTV, a to dáva záruku, že ich set bude logickým pokračovaním jazzového večera.

http://www.nuspirit.sk
http://www.tomasgajlik.com

via nuspirit.sk