The Swan Bride zahrajú vo Viedni s britskými Foals už budúci utorok


Chalani zo žilinskej kapely The Swan Bride sa už budúci utorok (25. máj) predstavia vo Viedni ako predkapela britských Foals. Skvelý dvojkoncert v priestoroch štýlového klubu Flex láka aj Slovákov. Vstupenky na koncert sú na Slovensku v predaji za sympatických 20 eur.

„Hrať pred Foals je jedinečná príležitosť – dá sa povedať, že ide o náš prvý oficiálny koncert v zahraničí, keď nerátame Českú republiku,“ uviedol frontman skupiny The Swan Bride Matej ‘Swan’ Rafa. Práve koncert vo Viedni by mal byť štartom viacerých zahraničných vystúpení, ktoré sú pre žilinskú štvoricu dôležitou métou. „Tešíme sa na to, že budeme môcť našu hudbu predstaviť aj mimo územia Slovenska,“ dodal Maťo.
Skupina Foals ešte pred dvoma rokmi s albumom Antidotes obsadila tretiu priečku v britskom rebríčku albumov. Dodnes je tento album považovaný za najväčšiu „exotiku“, aká sa kedy dostala na špicu britskej hitparády. Foals sú novátori i experimentátori, ktorí si získali masy. A zasvätení vedia aj to, prečo majú radi tenistu Andy Roddicka. Zvláštne.

Na druhej strane – The Swan Bride. Žilinčania opisujú svoj hudobný žáner slovami punk aristocratic. Zviditeľnili sa v roku 2007 debutovým EP Monsters In Your Drawers, od tej doby absolvovali tri koncertné turné na Slovensku a v Českej republike. Hrali aj na väčšine slovenských festivalov (Pohoda, Hodokvas, Žákovic Open) a predstavili sa i fanúšikom Marilyna Mansona ako predskokani v rámci jeho Europe tour 2009. Aktuálne je v predaji ich nový album s názvom 2. Viedenský koncert sa začína o 20:00 hod.

25. máj, Viedeň – Flex / FOALS + THE SWAN BRIDE
Vstupenky:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/foals/202541/performance.html

Viac info na stránkach:
http://www.theswanbride.com
http://www.myspace.com/theswanbride
http://www.bandzone.com/theswanbride

Viac info:
http://www.skalarmusic.at
http://www.facebook.com/skalarmusic

via Skalar Entertainment GmbH