The Ills vstupujú do nových teritórii, nová platňa vychádza pod Exitabom


Dva roky po výborne prijatom albume Splendor a takmer presne šesť rokov po vzniku kapely sa s novou nahrávkou vracajú post-rockoví The Ills. Bratislavská inštrumentálna kapela vydáva 10. septembra platňu nazvanú Zoya. Na vinyle, CD a aj ako digitálny download pod labelom Exitab.

So Zoyou vstupujú The Ills do nových teritórii. Akcent na melancholické atmosféry zostal, pribudla však chuť do budovania komplikovanejších štruktúr a kompozícií. Album sa, podobne ako jeho predchodca, nahrával naživo, tentoraz v dánskom mestečku Haderslev. Zvuk mal na starosti Dominik Suchý z kapely Tittingur, o výsledný master sa postaral opäť v Dubline usadený Tomáš Karásek alias Gaex. 

Album kapela pokrstí na bratislavskom festivale Waves, ktorý sa uskutoční začiatkom októbra. Vinyl, ktorý bude kvôli preťaženiu lisovne k dispozícii v druhej polovici októbra, bude obsahovať aj CD a bude modrej farby. K jeho vydaniu výrazne pomohli aj fanúšikovia, ktorí mohli kapelu podporiť v predobjednávkovej kampani na stránke Indiegogo a na oplátku získať niekoľko zaujímavostí.

The Ills je bratislavská inśtrumentálna štvorica, ktorá vznikla v roku 2008. Od začiatkov svojsky mieša lásku k post-rocku a shoegazu s vlastnou zvukovou víziou, čím sa snaží o obchádzanie žánrových stereotypov. Na svojom konte má tri albumy a niekoľko EP, ale predovšetkým veľké množstvo koncertov na Slovensku a aj v niekoľkých krajinách Európy.

https://exitab.bandcamp.com/album/zoya-extb058
http://ills.bandcamp.com

http://www.exitab.org

http://facebook.com/theills