The Finally sa predstavia v Bratislave


Mladá šumperská kapela The Finally patrí k jedným z objavov českej hudobnej scény. Na svojom jarnom turné po Česku, Poľsku a Slovensku sa zastavia aj v Bratislave a zoberú so sebou aj britského pesničkára Darrena Evea. O lokálny support sa postará Archívny Chlapec z Kútov. Ďalší koncert Real Something bude už vo štvrtok 24. apríla v bratislavskej Fuge.

The Finally /cz
Za kapelou stoja Jirka Giesl z Dead Pope’s Company, Martin Šťastný z Genius Mess Poets, Tereza Veselková a Vendula Pukyšová. Striedaním ženského a mužského vokálu na podklade výrazných basových liniek, precízných bicích a nežnej gitary vytvárajú zmes rock’n’rollu v dark-popovom šate, často evokujúcu staršiu shoegazeovú vlnu. Členovia kapely nepopierajú vplyvy The Jesus And Mary Chain či The Raveonettes, dokázali si však nájsť vlastný zvuk a svoje skladby hrajú s nepredstieraným zápalom.

Debutový album Big Love In A Small Town (Drug Me Records) im vyšiel len tento mesiac, hosťujú na ňom Václav Havelka z Please The Trees, členovia Kill The Dandies!, dvojica All In The Golden Afternoon z Austinu či Angličan Darren Eve, ktorý s kapelou aj koncertuje. The Finally sa prvýkrát v Bratislave predstavia 24. apríla. Súčasťou koncertu bude aj špeciálna videoprojekcia plná pravej sudetskej atmosféry.

http://www.thefinallyband.com
http://thefinally.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/thefinallyband

Darren Eve /uk
Britský pesničkár momentálne žijúci v Českej republike. Skladby tvorí kombináciou elektrickej i akustickej gitary, hlasu, pedálov a „zvláštnej“ analógovej krabičky s efektami. V Bratislave zahrá akustický set.

http://darreneve.info/
http://darreneve.bandcamp.com/

Archívny chlapec /sk
Archívny Chlapec začal pôvodne ako sólo projekt jedného človeka. Postupne sa rozrástol na viacčlennú kapelu bez nejakého bližšieho obmedzenia pokiaľ ide o štýl hudby, nástrojové alebo aj personálne obsadenie. Archívny Chlapec robí hudbu so striktne slovenskými textami a s presahmi do rozličných žánrov.

Na koncerte si môžete pozrieť aj putovnú výstavu fotografií mladého šumperského fotografa Františka Spurného.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/228523420688749/
Začiatok: 20:00
24.4. 2014
Fuga
Továrenská 14, Bratislava

https://www.facebook.com/someREALthing