TALKSHOW valcuje hitparády, v Česku predbehli aj Lady Gaga


Kapela TALKSHOW sa môže pochváliť pekným úspechom. Len minulý týždeň začala európska MTV hrávať ich videoklip k pesničke These Lights. Tomu istému klipu sa podaril ďalší husársky kúsok. TALKSHOW ako nasadený nováčik vyhrali hitparádu na Českej televízii! Prvé miesto v známej hitparáde teší skupinu hneď z niekoľkých dôvodov. „Jednak sme radi, že sa nám darí postupne si budovať dobrú pozíciu v Česku a jednak – mať za sebou kapely ako Muse, Cypress Hill či Lady Gaga s Beyoncé je fakt skvelý pocit,“ netajil sa spokojnosťou líder kapely Andy. Kapelu úspech zdravo posilnil a chalani už teraz rozmýšľajú nad ďalším videoklipom. „Vždy sa snažíme prichádzať s novými vecami a taký by mal byť aj klip. Ten prvý sa vďaka pomoci mnohých ľudí podaril skvelo, ale ten ďalší musí byť ešte lepší. Chceli by sme s ním prísť ešte tento rok, ale rozhodne sa nebudeme ponáhľať. Na niektoré veci sa oplatí počkať,“ prezradil o ďalších plánoch štvorice gitarista Bob. Nové video by malo vzniiknúť k pesničke Try, ale kapela pripravuje aj špeciálny zostrih so živých vystúpení.

Česká televize – Medúza http://www.ceskatelevize.cz/program/meduza/#hlasovani

TALKSHOW – These Lights [HQ clip]

Klip k pesničke These Lights vznikol v produkcii Hitchhiker films pod režisérskou taktovkou Jura Janiša. S rozpočtom vyše 140 tisíc EUR patrí videoklip pravdepodobne k najdrahším videoklipom, aké boli na Slovensku vyrobené. Len postprodukčné práce trvali vyše 300 hodín, pod palcom ich mal Samo Vičan z Vertex creation. Na finálny výsledok čakala kapela pol roka. Klip je originálny najmä spôsobom nakrúcania, jedinečnou postprodukciou a umeleckým stvárnením, ktoré na Slovensku nemá obdobu. Video bez príbehu sa hrá s emóciami diváka, pôsobí farbami, pohybmi tiel akoby vo vzduchoprázdne.

Album Talkshow:

http://www.gorila.sk/product/268964

http://anarchy.sk/titul.php?pokracuj=vj:1618272:1&titul=217502

Skupina TALKSHOW vznikla v apríli 2008 v Bratislave. Po necelých 2 rokoch fungovania sa predrala ku špičke domácej alternatívnej scény a mieria aj do zahraničia. Na leto 2010 plánujú vystúpenia na Slovensku, v Česku aj v Rakúsku. V nedávnej poslucháčskej ankete Rádia FM Radio_Head Awards sa TALKSHOW dostali do finálovej pätorky v kategórii Nováčik roka. V novembri 2009 hrali spolu s britskými The Horrors koncert vo Viedni, na Slovensku a v Česku absolvovali desiatky koncertov s Lavagance či Swan Bride. Ich pesnička Try zaznie aj vo filme Fabrika smrti, rešpektovaný český hudobný časopis Filter dokonca označil TALKSHOW za objav roka. Single Try, These lights, Stella, 3 či Turn off the radio sa postupne dostali do top 10 v éteri Rádia FM. Ich videoklip k pesničke These Lights nasadila do vysielania európska MTV.

Oficiálne weby:
http://www.facebook.com/talkshowmusic
http://www.myspace.com/talkshowmusic

via TLKSHW