Taliansky autor bestsellerov konečne prichádza na Slovensko


Slovensko poctí svojou návštevou významný taliansky autor Paolo Giordano. V kníhkupectve Martinus.sk sa stretne so svojimi fanúšikmi na tlmočenej besede spojenej s autogramiádou.

Po trojročnom úsilí zo strany organizátorov príde Paolo Giordano v stredu 2. marca do kníhkupectva Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave a sľubuje, že ochotne podpíše svojim čitateľom knihy. Beseda začína o 18.00 h. a vstup je voľný. Paolo Giordano strávi v Bratislave jeden a pol dňa, okrem spomínanej besedy v kníhkupectve ho čaká aj neformálne stretnutie so študentmi talianskeho jazyka a svojou slovenskou prekladateľkou Máriou Štefánkovou. Ďalej absolvuje rozhovory s novinármi a prisľúbil aj účasť na uvedení filmu Osamelosť prvočísiel, ktorý bol natočený podľa jeho rovnomennej knihy. Film budú premietať 1. marca v kine Lumière.

„Paolo Giordano vyvolal svojím debutom Osamelosť prvočísiel v Taliansku senzáciu. Mnohí čitatelia i kritici tvrdili, že bude nesmierne náročné prekročiť latku, ktorú nastavil. Paolo nás ale s každou ďalšou knihou utvrdzuje v tom, že patrí medzi najtalentovanejších spisovateľov súčasnosti a som rada, že ho konečne môžeme privítať v našom kníhkupectve,“ hovorí o spisovateľovi Jana Šlinská, event manažérka kníhkupectva Martinus.sk.

Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART a Talianskym kultúrnym inštitútom v Bratislave, ktorého snahou je predstavovať slovenským čitateľom súčasných talianskych autorov.

O Paolovi Giordanovi
Autor je vyštudovaný fyzik, ktorý popri vlastnej vedeckej práci píše romány o outsideroch spoločnosti, pričom každý z nich spracúva iné témy rozličným spôsobom. Hneď prvý román Paola Giordana Osamelosť prvočísiel sa stal v Taliansku bestsellerom, predalo sa tam z neho viac než milión kusov a získal najvýznamnejšiu taliansku literárnu cenu Premio Stega. Na Slovensku vyšla táto kniha v roku 2012 v preklade Márie Štefánkovej. V slovenskom preklade vyšli ešte dve ďalšie knihy: Ľudské telo (2014) a Čierna a strieborná (2015).