Tajomní DEATHS z Berlína v Subclube


21.1.2015, 21:00, Subclub, Bratislava

Promotérsky kolektív Real Something v spolupráci so Subclubom pripravil koncert v Berlíne usadených Deaths, ktorí sa v stredu 21. januára predstavia v Bratislave v už spomínanom legendárnom Subclube. Spoločne s nimi príde aj dvojica z Prahy: dream-popový Luke Mayen a elektronický producent, polovica dua Post-hudba, ktorý si hovorí Murder Bear Doug.

Deaths
Minimalistické bicie, zastreté vokály a atmosféra, ktorá môže zľahka pripomínať The xx, Darkside či Sohn. V Berlíne sídliaci Deaths sa ale pohybujú ešte v temnejších vodách a ich piesne sú o čosi viac pochmúrne a ako stvorené do tunelu pod hradnou skalou. Z pôvodne one-man-projektu Igora Brusa je teraz celá kapela: v Berlíne sa k nemu pridali Yaz Uemura, Pierre Auradon a Marc Blarzin. Štvorica, okolo ktorej je všetko akoby stále pod rúškom tajomstva, má v pláne čoskoro vydať svoje prvé EP. Sľubne znejúce single Lonewolves a Sold napovedajú, že sa máme na čo tešiť.


http://www.churchofdeaths.com/
https://www.facebook.com/churchofdeaths

Luke Mayen
Melancholické pesničky, jemné gitarové vyhrávky a moderný zasnený sound. Luke Mayen je projekt pražského hudobníka Lukáša Vydru, ktorý sa tentokrát v Bratislave predstaví sólo. Lukáš bol tiež pôvodným členom Deaths, no s Igorom Brusom sa stretol ešte predtým – hrali spolu v teraz už nefungujúcej kapele Girls On Drugs.

http://lukemayen.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/lukemayen
https://www.facebook.com/mayenband
http://lukemayen.tumblr.com/

Murder Bear Doug
Sólo projekt elektronického producenta Tomáša Havlena, tiež fungujúceho v duu Post-hudba. Okrem vlastnej tvorby má Tomáš na konte aj remixy pre interpretov ako Houpací Koně, Bonus, Umakart, Kittchen a ďalších.


https://www.facebook.com/beardoug

Event link: https://www.facebook.com/events/1583133455232087/
Začiatok: 21:00
Subclub, Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu, Bratislava

http://realsomething.com/
https://www.facebook.com/someREALthing