Svetoznámy autor Jo Nesbø sa predstaví v kníhkupectve Martinus.sk na jedinej slovenskej besede


Jeden z najoceňovanejších a  najpredávanejších autorov súčasnosti zavíta na Slovensko. Jo Nesbø príde v stredu 6. mája do kníhkupectva Martinus.sk v Bratislave a stretne sa so svojimi fanúšikmi na exkluzívnej besede spojenej s autogramiádou.

Obrovský záujem o stretnutie s nórskym autorom
Jo Nesbø (*23. marec 1960) je nórsky autor krimi románov. Iba v rodnom Nórsku sa predalo už viac než dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Autorove diela vyšli vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta a vďaka tomu sa zaradil medzi najprekladanejších autorov na svete. Na Slovensko ho pozvalo vydavateľstvo Ikar, ktoré na našom trhu vydáva jeho knihy, pri príležitosti osláv svojich 25. narodenín.
V najväčšom kamennom kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici č. 26 v Bratislave sa 6. mája od 19. h uskutoční jediná slovenská beseda s autorom a po nej bude nasledovať autogramiáda pre fanúšikov. Lístky si budú môcť záujemcovia zakúpiť na stránke kníhkupectva Martinus.sk. Záujem o stretnutie s Nesbom je obrovský – v priebehu pár hodín sa na udalosti na Facebooku zapísali stovky ľudí a momentálne je to už viac ako 1800 záujemcov. Program tohto podujatia zahrnie aj premietanie dokumentu Po stopách Harryho Holea (hlavná postava z celej série autorových kníh).

Od futbalu a financií ku krimi románom
„Mrazivé“ severské krimi je žáner, ktorý sa stal v našej krajine, rovnako, ako vo svete, veľmi obľúbeným a značnú zásluhu na tom nesie práve spisovateľ Jo Nesbø. V mladosti úspešný prvoligový futbalista po zranení vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho finančný analytik. Založil populárnu hudobnú skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo smerom k písaniu.

Z kníh Jo Nesba vydaných na Slovensku bolo doteraz predaných takmer 200 tisíc výtlačkov. Vo vydavateľstve Ikar vyšlo:
Séria s Harrym Holeom: Netopierí muž (2014), Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce (2013), Prízraky (2013), Polícia (2014).
Samostatné krimi-romány: Headhunters – Lovci mozgov (2012), Syn (2014) a očakávanou novinkou bude román Šváby, ktorý vyjde už tento mesiac.

Autor v rámci svojho turné navštívi aj Prahu a Budapešť.