Sushi Jazz sa vracia: Soil & Pimp Sessions a Jazztronik v Nu Spirit Clube


Nu Spirit sa hrdo hlási k tradícii akcií, ktoré pod názvom Sushi Jazz od roku 2003 v Bratislave organizovali naši rezidenti Kinet a Magálová. S minuloročným otvorením nového Nu Spirit Clubu sa konečne hlavné mesto dočkalo vhodného stáleho priestoru na prezentáciu modernej japonskej tanečnej a jazzovej scény.

V apríli sa japonské hudobné lahôdky budú servírovať hneď dvakrát. V utorok 13. apríla sa na podium na Šafárikovom námestí 7 postaví tokijská fomácia Soil & Pimp Sessions. Táto skupina od roku 2004 ohuruje svet svojim trademarkovým zvukom, v ktorom sa akustický jazz spája s punkovým nasadením. Obľúbenci britského DJa Gillesa Petersona na aktuálnom turné predstavia svoj nový album s názvom 6, na ktorom ako vokalista hosťuje aj známy Jamie Cullum. Pripravte sa na superrýchle sóla, skvelú show a afterpárty až do rána s britskou acid-jazzovou legendou DJom Paulom Murphym.

O dva týždne neskôr, 27. apríla, sa do Bratislavy po štyroch rokoch vráti Jazztronik, projekt talentovaného klaviristu a skladateľa Ryotu Nozakiho. Ryota počas štúdií klasickej hudby trávil veľa času v tokijských tanečných kluboch, a už na konci 90. rokov vydal svoje prvé tracky, v ktorých sa spája house a jazz na nezávislom japonskom labeli Flower Records. Na európsku soulful scénu prenikol singlom Ms Loneliess z kompilácie Bosa Tres Jazz a jeho singel Samurai z polovice minulej dekády sa nachádzal v playlistoch snáď všetkých svetových Soulful DJov. Bude to koncert, ktorý poteši nielen fanúšikov tanečnej hudby, ale aj pravoverných jazzmanov, veď Jazztronik sa v Bratislave predstavia v kompletne živej zostave. Po koncerte sa až do rána o zábavu postará DJ Meier Lansky z viedenského združenia Deep House Mafia.

Lístky na obe tieto výnimočné akcie sa dajú za výhodnú cenu kúpiť v predpredaji u Dr. Horáka, v Artfóre a na všetkých predajných miestach siete Ticketportál.

via nuspirit.sk