Sushi Jazz s punkáčmi Soil & Pimp Sessions


Naši kluboví guru Dji Kinet a Magálová začali písať históriu série Sushi Jazz pred siedmimi rokmi a 13. apríla Vás čaká ďaľsí diel tejto jedinečnej skladačky, v ktorej sa na Slovensku predstavujú osobnosti japonského jazzu a jeho tanečných derivátov. V utorok večer zažijete na Šafárikovom námesti 7. na vlastnej koži nefalšované jazzové tanečné šialentvo v podaní L’Enfant terrible japonskej scény – Soil & Pimp Sessions.

Šesť „malých rozhnevaných“ mágov, drzo zmiešavajúcich akustický jazz do osobitých punkových variácií, Vám v rámci svoho turné predstaví svoj najnovší hodobný počin, album s názvom „6“, na ktorom nájdete aj vokály známeho Jamie Culluma.

Banda sa po prvý krát stretla v roku 2001 na jednom žúre v Tokiou a navždy zmenila tvár japonskej klubovej scény. Svoje jedinečné vnímanie hudby nazvali „Death Jazz“, a svojim agresívnym alternatívnym poňatím tohto klasického žánru si už čoskoro získali aj európske publikum a mnohých rešpektovaných Djov ako je napríklad britský nu jazzový guru Gilles Peterson.

Soil & Pimp Sessions sú predovšetkým skvelá koncertná kapela. O svojom prístupe k hudbe hovoria: „Vždy sme cítili že vo svete jazzu je nepísané pravidlo pre hudobníkov – koncentrovať sa na svoju techniku a publikum má jednoducho fungovať ako čistý príjmateľ. My sme však chceli vytvoriť vzrušujúci jazz s oveľa vačšou interakciou medzi hudobníkmi a publikom.“ Sacho, ktorí je dušou tejto skupiny, má osobitú funkciu „agitátora“ starajúceho sa práve o publikum.

Túto lahôdku obohatí svojou after-párty aj britská acid-jazzová legenda DJ Paul Murphy, milovník košiel s kvetinkovými vzormi, ktorý je v Nu Spirit ako doma.

Tešíme na Vás na Šafku. Koncert sa začne pred desiatou a Paul bude všetkých potom zabávať až do rána.
Lístky sa dajú za výhodnú cenu kúpiť v predpredaji u Dr. Horáka, v Artfóre a na všetkých predajných miestach siete Ticketportál.

via nuspirit.sk