Summerbeach Rudava 2010: Najpestrejší program


14.ročník letného festivalu sa uskutoční cez víkend 23.-25.júla v rekreačnom stredisku Rudava pri Malých Levároch.

Music Zone so 6 hudobnými zónami
V hudobnej časti sa budete môcť vytancovať pod hlavným Hurricane Stage alebo PokecLive Electronic Stage aj s penovou párty, v Oxide Zion Stage, ktorý sa bude niesť tento rok nielen v rytme ska a reggae, ale aj v štýle drum-and-bass. Na festivale nebude chýbať ani tradičná čajovňa Čarovňa Stage s chillout-ovým koktailom. Piatou hudobnou produkciou bude Hawana Point umiestnený v športovom areáli s piatkovou nočnou latinou párty s DJ Guss a sobotňajšou oldies s Rádiom VIVA! Na festivale bude i Jagermeister Zone. Headlinerom piatkového večera bude energická a najžiadanejšia kapela posledných rokov – PARA, ktorá vás nenechá ani na chvíľku si vydýchnuť! Hviezdou druhého festivalového dňa sú jednoznačne českí CHINASKI! Z veľkého množstva dídžejov vyberáme za piatkového headlinera japonca NAOKI UDA, v sobotu švéda ATON i slovákov MISS RODEZ či BOSS.

Sport Zone pre každého
Ešte stále je možné prihlásiť sa do športových turnajov počas festivalu, ktoré sú otvorené pre každého. Najväčší turnaj v plážovom volejbale v troch kategóriach – muži, ženy a mix – má kapacitu až 224 družstiev a je najväčším turnajom na Slovensku už niekoľko rokov! V Sportzone sa uskutočnia aj turnaje v plážovom futbale, vodnom póle i stolnom futbale,

Zo zákulisia festivalu prenikli zaujímavé novinky. Necelý mesiac pred otvorením festivalu sa do športových turnajov stihlo zaregistrovať online na http://www.rudava.sk už viac ako 350 športovcov! Kapacita hráčov v štyroch festivalových turnajoch je okolo 900 ľudi. Na Rudavu sa už prihlásili aj české i maďarské družstvá.

Pokec Zone s bláznivými súťažiami
Na festivale sa budete môcť okrem športu a dobrej hudby zabaviť aj v Pokec Zone, kde sa bude súťažiť v preťahovaní lanom (Pretiahni ma na Rudave!). Všetci budeme držať palce aj pri pokuse o prekonanie záhorackého rekordu v pľuvaní čerešňovou kôstkou, castingová agentúra Victor Perez Media vo svojom stánku ponúkne registráciu do svojej databázy pre filmy a reklamu. Priestor dostanú aj mimovládne organizácie, ktoré návštevníkom poskytnú rôzne užitočné a zaujímavé informácie prostredníctvom seminárov, diskusií. V programe Pokec Zone nájdete aj Stand up comedy so 4 účinkujúcimi, na svoje si prídu aj zamilované páriky v premiére novej súťaže na Rudave, dokonca si budete môcť zadarmo vyskúšať skákacie chodúle.

Ubytovanie zadarmo alebo aj v stanovom hoteli Kempingski
Pre návštevníkov, ktorí nemajú vlastný stan alebo nemajú chuť s ním cestovať, ponúka festival minuloročnú úspešnú novinku.V dvojmiestnom stane stanového hotela Kempingski vás čakajú 2 deky, 2 karimatky a služby ochotnej recepcie. Nemusíte stan stavať, skladať, všetko je už pre vás vopred pripravené. Rezervovať stan si môžete už teraz a to online na http://www.kempingski.com. Tradičné stanové mestečko je tento rok súčasťou festivalového areálu, pre návštevníkov festivalu zadarmo.

Posilnené vlakové spojenia
Vďaka vysokému počtu očakávaných návštevníkov sa Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK) rozhodla posilniť vlakové spojenia v dňoch konania festivalu. Vďaka tomu sa budete môcť pohodlnejšie dopraviť do miesta konania festivalu. Zo stanice v Malých Levároch bude premávať už od štvrtka 22.júla bezplatná kyvadlová dopravu. Tá podľa predpokladu najazdí okolo 900 km!

Doplnkové služby na festivale
Na festivale bude zriadená aj úschovňa, svoje vybité mobilné telefóny si budete môcť nabiť v Smart Boxe. Programový bulletín ako i aktuálne informácie budete môcť stiahnuť pomocou bluetooth spojenia od OnBlue. Ani tento rok nebude chýbať bankomat priamo v areali festivalu.

Vstupenky už od 11,20 EUR
Trojdňové permanentky je možné si stále zakúpiť v predpredaji v siete Eventim.sk za skvelých 14 €! Pre držiteľov preukazu ISIC, ITIC alebo EURO<26 je ešte v ponuke Eventim.sk aj limitovaná edícia 100 ks špeciálných hromadných lístkov „Partička“ pre 5 člennú partiu, kde cena na osobu vychádza len na 11,20 €. Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke festivalu http://www.rudava.sk.

Maskot Samko prináša pikošky zo zákulisia:
Penová Pokec párty bude v piatok od 20:00 hod. na PokecLive Electronic Stage
Na sobotňajšiu oldies s Rádiom VIVA (Hawana Point) príde aj futbalové družstvo Rádia VIVA, ktoré bude súťažiť vo futbalovom turnaji

Ak chcete na festivale pomôcť (min. 18 hodín), ste zodpovední a poteší vás vstup na festival zadarmo, zaregistrujte sa ako dobrovoľník na http://www.rudava.sk.
Brány stanového mestečka sa otvárajú už vo štvrtok 22.júla o 15:00 hod.
Na festivale bude aj prezentácia rockovej scény 80.rokov: projekt Bratislavský nárez s kapelami Gemer, Stormclear, Krokoband a Čenkovej deti. Exkluzívne iba na Rudave!

via http://www.rudava.sk