Summer Urban Market


Summer Urban Market, sa bude konať 13.-14. augusta 2010 na piešťanskom letisku, ako súčasť Grape Festivalu.

Grape Festival , nový letný festival, na ktorom vystúpia kapely ako Röyksopp (NOR), The Subways (UK), Robots In Disguise (UK), Parov Stelar Band Live (AT), Ecstasy Of St. Theresa (CZ), Tata Bojs (CZ), Loonaloop (AUS), Para, Puding Pani Elvisovej, Baz Ladu A Skladu, Diego, Swan Bride, Billy Barman, The Uniques, Night (CZ), Southpaw (CZ), Skyline (CZ), Sounds Like This, Haf & Beyuz, Vec & Zverina, Opak, Rara Avis, Noisecut, The Lovely Pimps…a takisto veľa iných sprievodných akcií a programu. Čiže je sa na čo tešiť. Viac informácií o festivale nájdete na stránkach http://www.grapefestival.sk/ alebo Facebooku: http://www.facebook.com/pages/GRAPE-FESTIVAL/345612318568 .

Summer Urban Market je pokračovaním úspešného Spring Urban Marketu. Jeho zameranie je hlavne na prezentáciu mladých designérov, šperkárov, ľudí pohybujúcich sa v urban / street / design fashion kruhoch, ale aj značky dizajnového, resp. urban oblečenia, či iných predmetov spojených s lifestyle-om mladých ľudí. Market je akýmsi zjednotením šikovných kreatívnych a mladých, ktorý sa chcú prezentovať ale aj predávať svoje produkty, štýlové oblečenie ale aj design všeobecne. Súčasťou Marketu budú aj rôzne workshopy, prezentácie a množstvo iného sprievodného programu, takisto večerné parties za sprievodu kvalitných DJs.

Urban Market bude rozdelený na dve zóny, na „urban zónu“ a „handmade zónu“.

URBAN ZÓNA:

Súčasťou Urban zóny bude predaj dizajnérskych predmetov a oblečenia, urban predajcovia a samozrejme Urban Music Stage, kde svoje prednosti ukážu kvalitný Djs ako DJ Miko & DJ Metys (Gramo Rokkaz), Beyuz (Slowatch), Simple Sample (Ghetto Youths Sound), Emonoizboyz a Róbert Zeleňák (Ajlávmjuzik). Lomography.sk aka Lomo sa postarajú o rôzne foto akcie a chystajá sa aj iný zaujímavý sprievodný program, o ktorom sa dozviete už čoskoro.

Urban Music Stage , na ktorom sa v piatok ako aj v sobotu bude žiť až do rána. Nádielku soulu, funky, hiphopu ale aj inej kvalitnej urban music, nám naservírujú slovenskí top dj’s tohto žánru.

DJ Metys (Gramo Rokkaz) : „Lajdácky dídžej bude vždy lajdácky dídžej a nezachráni ho ani Serato alebo hocičo iné.“
Je jeden z najvyťaženejších dídžejov na našej hip-hop / urban scéne už niekoľko rokov. Zakladateľ labelu Gramo Rokkaz. Bratislavský DJ, ktorý má na svojom konte okrem množstva odohraných parties a koncertov aj tri mixtapy – “Showtime“, “Urban Guerilla Mixtape Vol. 1: The Takeover“ a “Pre tých, čo zabudli: Toto je rap!“. Stihol aj účinkovať v prvom slovenskom hip hopovom muzikáli Príbeh ulice, kde udával tempo spoza gramofónov. Svojimi skrečmi a word cutmi vyzdobil viaceré releasy tunajších rapových interpretov. Momentálne sa naplno venuje prácam okolo vydavateľstva, ktoré v týchto dňoch vydalo svoj label sampler s názvom Gramo Rokkaz – 2010: Manifest.
—- http://www.myspace.com/djmetys

DJ Miko (Gramo Rokkaz) :
Tohto DJa môžete pravidelne vídať na akciách Raprezent v Šali, na ktorých pôsobí ako rezident už viac ako 10 rokov. V roku 2007 vydal svoje prvé promo mix-CD “Ruka na tanieri: Mixtejp 1“, ktorým naplno preukázal svoje kvality. Taktiež spolupracoval na releasoch rôznych sloveských hip hopových interpretov. Na prvú polku roka 2010 má naplánované vydanie ďalšieho mixtejpu a samozrejme množstvo party-hrania.
—- http://www.myspace.com/miko360

Róbert Zeleňák (Ajlávmjuzik) : „Potešilo nás taktiež, keď do svojho silvestrovského mixu Biba z Rádia_FM vybrala hneď 3 skladby od nás.“
Šéf internetového online vydavateľstva Ajlávmjuzik, ktorého cieľom je podporovať hudbu interpretov s určitým hudobným vkusom (Modré Hory, Karaoke Tundra & Peťo Tázok, Godot, Moe, Beyuz, Undo, Velvet Sky, Cabaret Noir Combo, …). Toto online vydavateľstvo za uplynulý čas vydalo až 9 releasov a myslím, že môžeme povedať, že svoju úlohu, teda podporovať hudbu, napĺňa zatiaľ viac ako dobre. A aby toho nebolo málo boss a zakladateľ kultového artattack.sk .
—- http://www.myspace.com/robertzelenak

Emonoizboyz : „Väčšinou to býva celkom veselé, kopec známych tvárí, pár skalných zvieratiek, ale aj týpci čo prídu počas Rappers delight s vetičkou: „…nemáš tam nejaký hip-hop?“ a podobne.“
Dou Eminoizboyz v zložení Emilee a Sin Vicious. Ich happy hardcore emotronic pop pravidelne roztancúva bratislavské kluby. Za sebou majú veľa mixtape-ov, ktoré si môžete vypočuť na ich internetových stránkach.
—- http://www.myspace.com/emonoizboyz

Beyuz (Slowatch) : „Počúvam všetko, čo ma baví, a z čoho cítiť dobré vibes.“
Producent a DJ, miluje originálny zvuk nahrávok rokov sedemdesiatych, z ktorých veľmi rád čerpá pri svojej tvorbe. Primieša trochu hip-hopu, pridá trochu world music a reperi ako Lyrik H, Bene alebo Hafner do toho nadšene a s ľahkosťou nakladajú svoje rýmy. Za sebou už má viacero vydarených release-ov. Ten najnovší nesie meno „Variácie (a nejaká ďalšie remixy)“
—- http://www.myspace.com/beyuz

DJ Simple Sample (Ghetto Youths Sound) : „Začal som ako vášnivý zberateľ vinylov – prevažne reggae, dub.“
DJ, ktorý hrá najlepší dancehall, reggae, socu, hiphop a dubstep – vlastné exkuzívne remixy, produkcie a dubplaty. Pod labelom Most High Records vydáva mixtapy, sólové aj spoločné (Ghetto Youths Sound), ktorými sa snaží pozdvihovať úroveň tejto kultúry u nás aj v zahraničí.
—- http://www.myspace.com/djsimplesample

LINE-UP:
Piatok
22:00 – 00:00 Róbert Zeleňák (Ajlávmjuzik)
00:00 – 02:30 DJ Metys (Gramo Rokkaz)
02:30 – 05:00 DJ Miko (Gramo Rokkaz)

Sobota
22:00 – 01:00 Emonoizboyz
01:00 – 03:00 DJ Beyuz (Slowatch)
03:00 – 05:00 DJ Simple Sample (Ghetto Youths Sound)

+ LOMOGRAPHY.sk & MANIFESTO.sk

HANDMADE ZÓNA:

Handmade Zóna na Summer Urban Markete pod krídlami Šapita ČAROVŇA.

Čarovňa Handmade Zóna bude plná farebných vecičiek, od šperkov, cez oblečenie od mladých a kreatívnych ľudí, takisto tu nájdete secondhand alebo vintage oblečenie. Súčasťou tejto zóny bude aj kreatívna zóna v takzvanom ČAROVŇA Workshop Tent-e, kde s pomocou milých a šikovných dievčat si budete môcť vyrobiť vlastnú bižutériu, odznaky a iné predmety. Konať sa bude aj osvedčený workshop „Recyklovaná bižutéria“. Ďalším spríjemnením bude štýlová čajovňa Čarovňa. Šapitó Čarovňa je moderná čajovňa, z prírodných materiálov, s profesionálnou obsluhou, bambusová podlaha, sedenie fatboye, profesionálne ozvučenie, projekcia, kvalitné čaje a vodné fajky.

ČAROVŇA ako najväčšia čajovňa v bývalom Česko Slovensku s viac ako desať ročnou tradíciou prináša v spolupráci s SUMMER URBAN MARKET kočovnú čajovňu ŠAPITÓ ČAROVŇA na GRAPEFESTIVAL! ŠAPITÓ ČAROVŇA je miesto, prostriedok na ponúkanie nových chutí, zážitkov, poznaní a pocitov. Našou cestou prinášame (čajovú) kultúru ako pokračovatelia, sprostredkovatelia, poradci a poslucháči – diváci. Presvedčte sa ŠAPITÓ ČAROVŇA ponúka exkluzívne prostredie k oddychu a zábave. Bambusová podlaha, moderné sedenie, kvalitné a čerstvé čaje, vodné fajky, príjemná hudobná produkciá chillout, datempolounge & soulfulhouse. Tešíme sa na Vás, nájdite ČAROVŇU na GRAPEFESTIVALE v URBAN MARKET priestore.

Čajovňa Čarovňa funguje nonstop nasledovne:

06:00 – 11:00 Lounge, Chill Out, NuJazz… čas leňošenia, oddychovania
(Typ hudobnej produkcie: Guru- JazzMatazz, Gilles Peterson, Sambass, Brazilectro, BIG BUD, Royksopp, The Karminsky Experience Inc. …)
11:00 – 23:00 SoullfulHouse… čas stretnutí, debát a plánov
(Typ hudobnej produkcie: Dj Floy, Ricardo Torres, Milk And Sugar, TuXxL, Carlos Mena …)
23:00 – 06:00 DiscoHouse… iba zábava
(Typ hudobnej produkcie: Hed Kandi, JM2R, MY Keul.B …)

Súčasťou projekcie ŠAPITÁ ČAROVŇA, bude aj premietanie mladého dokumentu SKICA.
PREMIETANIE bude v piatok o 21:30.

SKICA – Skica je dokument, ktorý zachytáva najmladšiu generáciu výtvarníkov, študujúcich na VŠVU. Predstavuje tú najčerstvejšiu tvorbu, ktorá na Slovensku vzniká a ukazuje ako sa takému mladému umelcovi žije. Nejde o hlbokú sondu, ale o ukážku krásy, čo sa tu rodí, ktorou chceme povzbudiť záujem verejnosti o mladé výtvarné umenie. Študentom VŠVU sa nikto nevenuje, ukazujeme teda ako funguje študent umenia a ako sa formuje budúcnosť slovenského výtvarného umenia. Chceme zoznámiť budúcu výtvarnú scénu s publikom, ponúknuť priestor na prezentáciu a ukázať, že okrem významných predošlých generácii sa rodí nová, ktorá tiež má čo povedať. 

http://www.slide.com/r/YPZudqJ30T8mMaqle3hXLVpjvaSJ-4rj?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

ČAROVŃA WORKSHOP TENT alebo aj kreatívna zóna, kde si každý bude môcť zrealizovať svoje tvorivé nápady. Vyrábať sa bude bižutéria zo všetkých možných materiálov. Maľovanie na plátno ale aj veľa iných tvorivých činností na spríjemnenie dňa.

ČAROVŇA HANDMADE ZÓNA plná ručne vyrábaných predmetov od oblečenia až po doplnky a rôzne umelecké a úžitkové predmety, ktoré si budete môcť zakúpiť. Predajcovia, šikovní a kreatívny ľudia, už teraz pracujú na nových a zaujímavých kolekciách. Čačky-mačky, farebné vecičky, príjemný ľudia, dobrá hudba. Je sa načo tešiť.

Niektorí z predajcov na Urban Markete:

— POPULAR® —
We are Popular! Fashion designer Zuzana Kubanova and graphic designer Michal Rafaj joined forces against design uniformity
— LOMOGRAPHY —
Rozdávať radosť a zachovávať ju pre ďalšie generácie. future is analog
— WAFLIČKY —
„Len keď máme plné bruchá, môžeme vnímať umenie.“ L&S
— MANIFESTO —
Platforma a komunita neobyčajných ľudí. Snažíme sa o alternatívu v prístupe k životnému štýlu, kultúre, hudbe, móde a zároveň chceme ostať v duchovnom priestore strednej a východnej Európy
— INNOCENT —
Alternative handmade…innocent shop sa zameriava na slovenskú ručnú tvorbu a slovenské výrobky
— SWAN ART —
Spojili sme farby s kreatívnym duchom a srdcom anjela.
— ADELL —
Náušnice z fima, kryštálovej živice a skla, odznaky zo živice, náramky z kože aj nekože a taktiež bannerové peňaženky značky RETART
— FIFLE —
Je skratka slova fiflenka čiže slečna, čo sa rada parádi. Pod týmto krycím menom tvorím už niekolko rokov šperky z nerezovej ocele.
— CHILLI DESIGN —
Sú recyklované, ručne vyrábané a originálne módne doplnky.
— BOOBAK —
Bižutéria, tj. náušnice, náramky, prívesky, náhrdelníky a podobné čačky-mačky, ale aj textilné veci, napr. tašky, peňaženky, farebné a maľované tričká, topy, mikiny a iné (aj pre pánov) a všeličo čo sa pritrafí.
— ELINESKA —
Eliška Lhotská (elineska) sa zaoberá tvorbou elegantných a moderných šperkov. V súčastnej dobe tvorí prevažne z plexiskla.
— KEYOKA —
Keyoka nie je obyčajný e-shop. Keyoka je internetové trhovisko, kde si máte možnosť aj Vy otvoriť obchod so svojimi produktami (dielami).
— RETART —
Slovenská značka RETART prináša netradične stajlové peňaženky. Sú praktické, šité z PVC a potlačené originálnym designom prezentujúcim práce mladých dizajnérov úplne iným spôsobom.
— REDDOG —
Reddog.sk je projekt internetového obchodu, ktorý má za cieľ prinášať dizajnové tričká, odznaky, tašky, „hračky“ pre väčších či menších a iné fashion doplnky.
— LATTY DESIGN —
Robím tričká rád a zrobím tričko bárz jaké.
— ANNA CISNEROSOVÁ —
Drôtené šperky (náušnice, prívesky, prstene) a tiež aj kožené náramky s vypaľovaným vzorom.
— PUNKY DOLLS —
Punková móda, pearcing štúdio, splnenie si sna!
— BONGOSTYLE —
Vodné fajky, fajčiarsky sortiment, orientálny sortiment, textil, doplnky, štýlové zapaľovače, Zippo a bižutéria.
— BU! —
Vlastnými rukami vyrábame a vytvárame veci príjemné na pohľad, dotyk a celkovú kontempláciu. Zaoberáme
sa produkovaním obrazov, objektov, suvenírov, hračiek, bižutérie a všeobecne darčekov na spríjemnenie životných chvíľ všetkých ľudí.
— ROCKIT —
Vybíráme pro Tebe ty nejlepší kousky! Originální oblečení pro originální lidi. Snaž se odlišit a najdi si svůj styl.

— SASHE —
Mission: Stretávať denne veselé brošne, originálne kabelky, unikátne tričká! Oživiť slovenskú handmade dizajn scénu!
— LOVEDISTRBUTION —
Značky ako Highfive.sk, Love (clothing), Hoity-Toity skateboards, LesEttes pod jednou hlavičkou.
— QUEENS —
Queens se zaměřuje na prodej hip hop oblečení, sneakers, art potřeb, hudebních i video (VHS, DVD) médií, ale Queens Hip Hop Shop není pouze obchod, již několik let se aktivně podílíme na supportu česko-slovenské scény.
— MACULIENKA & AGIKA —
Agika: „Náušky,náušnice,náušničky.“
Maculienka: „ …cez svet korálok a látok, ktorý ma pohltil relaxujem, ventilujem a napĺňam svoje predstavy o farebnom svete.“
— UŠKO + TY-GALLERY + LA —
Každý z nás je originálny a jedinečný …
— ZUBAJDA & NIKKITA —
Nikkita – a jej jedinečné „I heart“ náušničky – povedz svetu čo miluješ najviac!
Zubajda – a jej originálne hudobné, či chlpaté tašky – zamiluj sa na prvý dotyk!
— GENARO —
Motto: …nemůžu se zbavit fascinace drahými kameny a polodrahokamy ve spojení se stříbrem a zlatem. Nevím, co jiného bych měla v životě dělat, je skvělé, že má práce je i mým koníčkem… A tak nic jiného již patnáct let nedělám…

a iný….

mediálnymi partnermi podujatia sú:

http://www.sashe.sk / http://www.citylife.sk / http://www.designby.sk / http://www.hejty.sk / http://www.kuultur.com / http://www.masozravaveverka.cz / http://www.artattack.sk / http://www.stajl.sk / http://www.fler.cz / http://www.incolour.sk / http://www.keyoka.sk / http://www.highfive.sk

via Summer Urban Market crew