Súčasťou Festivalu divadiel strednej Európy aj veľká medzinárodná konferencia


Súčasťou 4. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. – 5. septembra v Košiciach, bude v tomto roku aj Konferencia divadiel strednej Európy. Zúčastnia sa na nej predstavitelia divadiel a kultúrnych ustanovizní zo šiestich krajín, Slovenska, Česka, Nemecka, Poľska, Maďarska a Rumunska. „Diskutovať sa bude o spôsoboch financovania jednotlivých organizácií a podujatí, spoločne sa budú hľadať nové možnosti na spoluprácu, partnerstvá a nové projekty nielen pre súčasnosť, ale s dôrazom aj na projekt Európske hlavné mesto kultúry,“ hovorí riaditeľ festivalu František Ténai.
Na festivale už prisľúbili účasť predstavitelia maďarských inštitúcií Pro kultúra zo Šoprone, Národného divadla v Pécsi, Národného divadla z Miskolca, Divadla Thália z Budapešti z Poľska prídu zástupcovia Opery Krakowskej a Divadla J. Kochanowskeho z Radomu, z Čiech zástupcovia Městského divadla v Brne, ale aj zástupcovia Badisches Staatstheater Karlsruhe z Nemecka či Národného divadla Radu Stanca z Rumunska. Chýbať nebudú ani zástupcovia SND v Bratislave, Divadelného ústavu či EHMK Košice 2013.
Festival organizuje Oz Košické divadlo v spolupráci so Štátnym divadlom Košice. Predstaví sa na ňom dvanásť divadelných súborov zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka.

via Svjatoslav Dohovič, tlačový tajomník ŠD Košice