Street Art Communication 2010 – Pimp My Škoda


/ termín realizácie projektu
16.8.- 22.8. 2010

/ miesto realizácie projektu
Areál Gymnázia Exnárova 10, sídlisko Dargovských hrdinov v Košiciach

/ organizátor
Kulturpakt n.o.

/ Popis akcie
Chcel by si vyniknúť spomedzi množstva majiteľov áut? Rodičia ti darovali starú rodinnú Škodovku, v ktorej neustále vyvrie voda? Spestri svoj život! Pimp My Škoda! Akcia Pimp My Škoda sa uskutoční v rámci košického festivalu Street Art Communication 2010. Na festivale sa zúčastnia predstavitelia street artu z celej Európy. Medzi 16. a 21. augustom 2010 viac ako 80 umelcov premaľuje jednu veľkú stenu na verejnom priestranstve v Košiciach a ako sprievodná akcia bude prebiehať aj skrášľovanie privezených áut. Umelci autá premaľujú bez nároku na odmenu, maľovanie áut bude dokumentované.

/ Dobré vedieť
Ak pri maľovaní 51% vonkajšej plochy auta ostane v pôvodnej farbe, v papieroch sa nemusí prepisovať farba auta. Ak sa vonkajšok auta úplne zmení, stačí zaplatiť 12 Eur za kolok a farbu auta v papieroch bez problémov prepíšu. Klikni sem pre úplné znenie zákona.

/ Pravidlá
Škoda musí byť jeden z modelov 100/105/120 alebo mutácia týchto modelov Auto musí na maľovanie pripraviť samotný majiteľ auta (prelepenie skiel, svetiel a kovových častí a umytie auta pred maľovaním), na tieto účely budú šoférom poskytnuté prostriedky na mieste Majiteľ auta musí byť prítomný počas celého času maľovania (trvá to zhruba 10 hodín alebo až 1-2 dni)

Majiteľ si sám zabezpečuje cestovné náklady a ubytovanie. V areáli festivalu bude možné stanovať. Počas festivalu môžeme premaľovať max. 5 áut.

/ Prihlásenie
Pošli mail na adresu pimpmyskoda@sacfest.org s fotografiou auta a kontaktnými údajmi (meno, telefón, atď.). Prihlásiť sa je možné do 10. augusta 2010.

Ak po spestrení auta sa tvoj život nespestrí, nenesieme za to zodpovednosť!

/ Organizátor projektu
Kulturpakt n.o.

/ Spoluorganizátori projektu
Tabačka Kulturfabrik,
Art-eko o.z.

/ Hlavní partneri
Ministerstvo kultúry SR,
Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013,
Kultúrny inštitút Maďarskej republiky,
Nadácia Palisády

/ Partneri projektu
Sixpek, s.r.o.,
Čarnoky.com,
Stylez.sk,
Foomo skateboarders

/ Projekt podporili
Fakulta umení,
Dj Center,
Alternative,
Copyvait,
ACS Sedlák,
Toi toi,
Be good

/ Hlavní mediálni partneri
Radio_FM,
Kam do mesta,
TV Východ,
Outline Magazine,
MeToo.sk

/ Mediálni partneri
Artattack.sk,
90bpm.sk,
12roll.sk,
Hip-hop.sk,
gregi.net

via Street Art Communication 2010 crew