stoiČOstoi vysvetľujú prečo priťahujú iba staré ženy


Punk-rocková formácia stoiČOstoi pracuje v posledných týždňoch na plný plyn. Po vydaní albumu Poprípade iným spôsobom pokrstili svoj debut na prešovskom koncerte, kde ho hasiacim prístrojom prihlásil na scénu líder Slobodnej Európy Whisky. Ďalším dielom partie z Krompách je klip k singlu Prečo priťahujem iba staré ženy. Video sa natáčalo v interiéri baru, bytu a pár záberov pribudlo na ulici. Režisérsku taktovku vzal do rúk manažér kapely Martin Hlavatý. Základná myšlienka v scenári vychádzala z inšpirácie obľúbenými filmármi a ako v tejto súvislosti poznamenal gitarista Zajac, cieľom bolo predstaviť ducha kapely bez umelých prísad a gýčov. „Keďže ešte nikto z nás v klipe nehral, bola to pre všetkých nová skúsenosť. Našou snahou bolo nastaviť adekvátny pomer kvality k cene, čo si myslím, že sa nám podarilo. Inšpiráciu sme hľadali medzi autormi nízkorozpočtových filmov, pričom mne osobne sa páči film od Luisa Buñuela, ktorý natočil snímku so Salvadorom Dalím v 20. rokoch minulého storočia. V niektorých scénach možno parodujeme sami seba, no prioritou pre nás bolo vyhnúť sa pózam. Nechceli sme staviť na osvedčené mechanizmy ako ostatné kapely, ale rozhodli sme sa ísť vlastnou cestou,“ vysvetľoval Zajac.

Voľba na singel Prečo priťahujem iba staré ženy padla bez zbytočných špekulácií. Práve túto skladbu nahrali stoiČOstoi na album ako prvú, čo rozhodlo, že jej dali nálepku s oficiálnym singlovým statusom. Autorom textu je Zajac, ktorý ho konzultoval s otcom. Jeho rázne „nie“ bolo pre syna signálom, aby v skúšobni začali pracovať na hudobných linkách, kde ešte doplnil textovo chytľavú pasáž aj spevák Maťo. „Otec je vždy mojím barometrom. Keď mi na niektorý z textov povie, že je to absolútna hlúposť, beriem to ako kompliment a v tom momente začínam skladať hudbu. Priznám sa, že tento text som napísal za štyridsaťpäť sekúnd. Mal som 19 rokov a na internát mi zavolala babka, či mi chutili koláče. Zložil som telefón a vzápätí som mal hovor od profesorky, ktorá chcela potvrdiť moju účasť na jednej výstave. Napadla ma myšlienka, prečo mi aspoň raz nezavolá nejaká mladá baba a niekam ma nepozve. Samozrejme, že celý príbeh som v texte nafúkol a zironizoval,“ dodal s úsmevom Zajac.

stoiČOstoi naplánovali premiéru klipu k singlu Prečo priťahujem iba staré ženy na 21. december, kedy bude oficiálne zverejnený na internetových portáloch.

via GRANDSTUDIO s. r. o.