Stiahni si kompiláciu z Red Bull Music Academy v Tokiu a prihlás sa do Paríža


Už za pár dní sa otvoria brány pre podanie prihlášky na Red Bull Music Academy Paris 2015, ktorá sa uskutoční v tradičnom jesennom termíne vo francúzskej metropole. Pokiaľ uvažujete, že by ste skúsili preniknúť medzi hudobné talenty z celého sveta, dlho neváhajte, čas máte len do 4. marca.

Minulý rok sa unikátny hudobný workshop uskutočnil v Tokiu, presnejšie v Shibuya, kde na jednom poschodí bolo k dispozícii osem špičkovo zariadených štúdií v režime 24/7. Výsledok účastníkov, medzi ktorými bola aj česká hudobníčka Never Sol, vyjde 21.1. na kompilácii Various Assets a nájdete na nej 35 skladieb, ktoré vznikli na Red Bull Music Academy 2014 v Tokiu.

Bude naozaj zaujímavé sledovať, čo participanti 14-dňového workshopu zložili. Veď medzi štúdiovými mentormi a lektormi nájdeme také hudobné veličiny ako Dorian Concept, Carl Graig, Mathew Jonson, dBridge alebo Om’Mas Keith. Tí pomáhali s vedením účastníkov a v niektorých prípadoch sa pripojili k spoločne vytváranej atmosfére, aby videli, k akým kúzlam dochádza, keď sa participanti zapoja do otvoreného akustického dialógu.

Výber Various Assets nie je iba sériou skladieb, ale živým dôkazom toho, čo je Red Bull Music Academy vlastne zač: vziať svoje vlastné nápady a vkročiť s nimi do neznáma. Toto CD bude voľne k stiahnutiu od 21.1. na adrese redbullmusicacademy.com.

Tento ojedinelý hudobný workshop, ktorým za 16 rokov existencie prešlo už vyše 1500 hudobníkov, z ktorých mnohí sa stali výraznými osobnosťami svetovej scény, sa v polovici februára dotkne aj Prahy a Bratislavy. V českom hlavnom meste sa od 12. – 15.2. uskutoční Red Bull Music Academy Bass Camp Prague, kam pricestuje 16 pozvaných muzikantov z bývalej federácie. V oboch metropolách sa potom 13. a 14.2. uskutoční Nights s Dorian Concept, Thundercat, Mathew Jonson, Tiger & Woods a zástupcovia lokálnej hudobnej scény.

Podávanie prihlášok na Red Bull Music Academy Paris 2015 začína dňom vydania tohtoročnej edície Various Assets. Ak vás skladby Tokyo sessions 2014 inšpirovali k tomu, aby ste sa prihlásili, neváhajte! Na to, aby ste sa mohli zúčastniť Red Bull Music Academy, nemusíte byť hviezdou na pódiu, vydať album alebo vedieť ako postaviť od nuly synťáky. Potrebujete len mať vôľu tvoriť a nápady na zdieľanie.

O Red Bull Music Academy

17. ročník Red Bull Music Academy sa uskutoční v Paríži na jeseň roku 2015, kde sa zíde 60 starostlivo vybraných producentov, vokalistov, beat makerov, inštrumentalistov a DJs. Budú pozvaní k účasti na prednáškových sessions v komornom prostredí a na to, aby spolupracovali na hudbe v rozmernom, na zákazku upravenom komplexe kreatívnych a štúdiových priestorov. Lekcie z Red Bull Music Academy budú potom ako vždy dostupné ako archivovaný video obsah na webovej stránke.