StartupCamp súčasťou tretieho žilinského BarCampu


V sobotu 11. septembra sa stretnú nadšenci informačných technológií, internetu a online marketingu na šiestom slovenskom BarCampe. Na miesto konania – kultúrny uzol Stanica Žilina-Záriečie – je zabezpečneý odvoz autobusom z Bratislavy a okrem bežných prednášok sa účastníci môžu tešiť aj na StartupCamp. Organizačný tím tentokrát tvoria Petra Jankovičová a Franz Milec.

Po dvoch týždňoch od otvorenia registrácie sa prostredníctvom webu prihlásilo 11 prednášajúcich, okrem iných aj Roman Baranovič, zástupca Ústavu informácií a prognóz školstva, ktorý príde prednášať o Facebooku v práci učiteľov. Organizátori momentálne dolaďujú detaily so zahraničnými rečníkmi, ktorí budú predstavení na budúci týždeň.

Program tohto BarCampu prešiel oproti tým minulým niekoľkými zmenami – tou najzásadnejšou je včlenenie StartupCampu, diskusie o startupoch, do programu. Po dohode s Radovanom Grežom, organizátorom StartupCampu, sme ním nahradili pôvodne plánovanú Pecha Kucha session. “StartupCampu ide o ľudí, ktorí sa internetovým firmám venujú alebo by sa im venovať chceli, či mohli. Vieme, však, že niekto z Košíc nepríde do Bratislavy iba kvôli tomu, aby sa porozprával s ľuďmi, ktorí sa venujú niečomu podobnému ako on. Preto je pre nás Barcamp v Žiline skvelou príležitosťou zapojiť do startupovej komunity viacej ľudí. Nie len geograficky, ale predovšetkým preto, že motivátorom prísť na Barcamp a StartupCamp nebude len stretnutie ľudí, ale zároveň aj šanca vypočuť si zaujímavé prednášky a dozvedieť sa viac,” vysvetľuje.

Grežo bude mať po tejto diskusii prednášku s názvom Nazvite svoj startup hovno.sk (tajomstvo úspešného výberu mena firmy a iné legendy). Kompletný program bude uverejnený na našom webe http://barcamp-za.sk už v stredu.

“Pre účastníkov z okolia Bratislavy sme pripravili odvoz autobusom v štýle Geeks on the road, za ktorý vďačíme spoločnosti Microsoft Slovakia. Registrácia naň bude spustená v nedeľu o 12:00, prvých 40 záujemcov bude mať miesto v autobuse isté,” hovorí František Milec .

“Opäť sa bude konať už osvedčená tombola. Jej výťažok venujeme na podporu aktivít občianskeho združenia Truc sphérique, ktoré stojí za Stanicou Žilina-Záriečie,” hovorí František Milec, jeden z organizátorov. Konkrétne sa peniaze použijú na dokončenie prác na ekologickej budove S2 a na vybudovanie parku pri Stanici. Lístky si účastníci môžu zakúpiť na mieste za 1€, vyhlasovanie tomboly prebehne tesne pred obedom.

Priestor na neformálnu diskusiu bude aj po BarCampe – plánovaná afterparty pod taktovkou DJa Aliana sa uskutoční po poslednom bloku prednášok.

Účastníci sa stále môžu zaregistrovať na http://barcamp-za.sk/ucastnici a takisto si môžu prihlásiť prednášku na http://barcamp-za.sk/prednasky. Vstup je ako vždy bezplatný. Všetky informácie nájdete na http://barcamp-za.sk/, aktuality uverejňujeme na našom Twitteri. Žilinský BarCamp má na sociálnych sieťach oficiálny hashtag #barcampza.

Tlačová správa, 2. 9. 2010
BarCamp je medzinárodná sieť user-generated otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Je to stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Zámerom tohto podujatia sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom. Tematicky sa BarCamp zameriava najmä na IT, online marketing, sociálne siete a dizajn.

Prvé BarCampy sa sústreďovali najmä na open source komunitu, no časom sa okruh tém rozrástol. Existujú aj tematicky zamerané BarCampy, v zahraničí napr. EcoCamp s eko tematikou alebo iPhoneDevCamp so zameraním na developerov aplikácií pre iPhone a iPad.

V Žiline sa bude konať BarCamp už po tretíkrát. O kvalite konferencie svedčí najmä počet účastníkov – na prvom BarCampe bolo len 70 ľudí, na druhom toto číslo narástlo vďaka dobrým ohlasom už na 170 a na treťom BarCampe očakávame viac než 200 účastníkov.

Tretí BarCamp bude opäť na Stanici Žilina-Záriečie. Stanica je kultúrny uzol, ktorý slúži ako miesto pre súčasné umenie. Stanicu sme si zvolili kvôli jej netradičnému prostrediu s uvoľnenou a priateľskou atmosférou, ktorú si pochvaľujú všetci zúčastnení a ktorá je podnetná pre diskusiu.

http://barcamp-za.sk, http://twitter.com/barcampza, http://stanica.sk, http://barcamp.org

via barcamp-za.sk