Stanica Žilina – Záriečie: program na mesiac júl 2010


pondelok – piatok, 12. – 16. júla 2010 Stanica_KID
DETSKÉ LETNÉ SYMPÓZIUM – CESTA VESMÍROM GRAFIKY
Tvorivé objavovanie tradičných a súčasných grafických techník a práca s diorámou pre deti od 6 do 12 rokov. 4 dni intenzívnej výtvarnej práce + 5. deň príprava záverečnej vernisáže s veľkou tlačenicou v ateliéri a inými atrakciami. Sympózium prebieha pod vedením odborných lektorov – absolventov a študentov výtvarných umení.
Info a prihlasovanie: Hana Hudcovičová Lukšů, hanka@stanica.sk, 0907 178 756.

piatok – nedeľa, 23. – 25. júla 2010 Stanica_LAB
festival odvážneho diváka
KIOSK 2010
Tretí ročník prehliadky slovenského nezávislého divadla a tanca doplnia projekty slovenských umelcov pôsobiacich v zahraničí – Eva Klimáčková a cie E7KA (Ivanuška), Peter Šavel a Stanislav Dobák (One for you, two for me) a Milan Loviška (My Art: Who´s Frank?). Zo slovenských produkcií sa v programe objaví predstavenie divadla SkRAT s názvom „Zvyšky“, „operné“ projekty Mareka Piačeka a Stanislava Beňačku (Mio-Mio: Malevich – Malevich & Zbojníci), nová inscenácia Divadla z pasáže 3 x (A) v réžii Jara Spring Viňarského a predstavenie študentov VŠMU s názvom Barbados (réžia Júlia Rázusová), ktoré vzniklo v rámci projektu Mliečne zuby Štúdia 12. Festival otvorí premiéra zahraničnej (Usa, Pl, Sk) koprodukcie Palissimo: The Painted Bird (Bastard) v réžii Pavla Zuštiaka a Jara Spring Viňarského. Súčasťou prehliadky Kiosk 2010 bude aj stretnutie slovenských tanečníkov a diskusia o novej vízii našej profesionálnej tanečnej scény. Program ešte nie je úplne uzavretý, pribudnú koncerty, párty a možno aj ďalšie predstavenia, pre aktuálne info sledujte web http://www.stanica.sk.

pondelok – štvrtok, 26. – 29. júla 2010 Stanica_KID
DETSKÉ LETNÉ SYMPÓZIUM – ANIMOVANÝ FILM
Intenzívna letná dielňa pre mladých záujemcov o animovaný film. 4 dni poctivej výtvarnej a trpezlivej filmárskej práce + 2-3 dni filmovej postprodukcie = vydarený týždeň prázdnin, odmenený pár minútami originálneho animovaného filmu. Dielňa prebieha pod vedením odborných lektorov – absolventov a študentov odboru filmová animácia. V tomto roku budeme pracovať na dokončení skupinového veľkofilmu “Historky zo Stanice” a vznikne zopár vtipných animovaných žánrových etud na tému „Zviera”. Sympózium je vhodné pre deti od 6 do 14 rokov.
Info a prihlasovanie: Hana Hudcovičová Lukšů, hanka@stanica.sk, 0907 178 756.

piatok – nedeľa, 30. júla – 1. augusta 2010 Stanica_CLUB
3. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov
FEST ANČA 2010
Fest Anča už pomaly kráča na Stanicu Žilina-Záriečie a chystá sa 30. júla až 1. augusta 2010 opäť poodhaliť sukničku a ukázať množstvo animovaných filmov, tentokrát naozaj pre všetkých. Od detských filmov až po malinko šteklivé pre dospelých, krátkych až po celovečerné, proste bude to jedinečná možnosť vidieť všetko, čo sa čo i len trochu obtrelo o animáciu. Nemenej napínavá bude i medzinárodná súťaž Anča award a Cena divákov tv.sme.sk. Domácim kutilom ma v pláne ulahodiť workshopmi a dielňami, kde sa môžu čo im ruky ráčia kultivovať a zdokonaľovať. Ani na večerné koncerty nezabudla. Fest Anča je totiž dokonalá (90-60-90). A z toho vyplýva, že v tomto neformálnom prostredí nemôže nedôjsť k podnetnej konfrontácii, socializácii a novým možnostiam spolupráce.
Podrobné info na http://www.festanca.sk.

CAFÉ_Stanica
Kaviareň na Stanici je otvorená každý pracovný deň od 12.00 do 20.00 h a počas večerných akcií, k dispozícii je bezplatný wi-fi hot spot, ktorý poskytuje spoločnosť HMZ Rádiokomunikácie – Bluenet.

Stanicu prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique. Viac info aj aktuálne o programe na http://www.stanica.sk. Rezervácie lístkov mailom na rezervacie@stanica.sk alebo telefonicky na čísle 041 – 56 23 564.

Stanicu nájdete aj na:
Facebook – http://www.facebook.com/group.php?gid=54333192761
Twitter – http://www.twitter.com/stanicazilina
Last.fm – http://www.last.fm/venue/8823308+Stanica
Flickr – http://www.flickr.com/photos/stanica/sets/

via stanica.sk