SPSF crew & dubstep.sk presents PHAELEH!


29.10.2010
Divadlo v podpalubí/ Loď Adyho Hajdu, Bratislava

SPSF Team a dubstep.sk pozývajú všetkých uctievačov subbasu na ich najnovší projekt SPSF Crew presents: Phaeleh. Párty sa bude konať 29. októbra v neobvyklých plávajúcich priestoroch Divadla v Podpalubí („Adyho Loď“). Uhorková sezóna na klubovej scéne sa oficiálne skončila, a preto sa toho na palube bude diať naozaj veľa.

Odvrátenú stranu bristolskej scény nám príde odhaliť headliner PHAELEH, ktorého tvorba siaha od minimalistic…kého halfstepu, cez ambientný 2step až po úderné breakstepové paľby. Jeho produkcia sa dočkala releasov na labeloch Urban Scrumping, Formant Recordings, Suface Tension a Afterglo. Získal podporu najväčších mien, ako je N-type, na ktorého labeli vyšiel Phaelehov predposledný release a na Skreamovom vydavateľstve Disfigured Dubz, mu čaká ďalšia doska. Jeho tracky hrajú aj Scuba, Distance, Kryptic Minds, Oris Jay, RSD a Jakes. Výborné ohlasy má aj najnovšia doska Afterglow, navyše mu 25. októbra vychádza nový album, takže sa môžeme tešiť na veľa fresh skladieb práve z neho.

THE GLOBAL OPTIMISTIC dobre zapadnú do temnej atmosféry. TGO tvorí v súčasnosti producentské duo GLGN (Richard Čermák) & Jimmy Pe(é) (Juraj Hrabal). Naživo vystúpili prvýkrát ešte ako projekt GLGN & Jimmy Pe(é) v septembri 2009. Staronový názov „THE GLOBAL OPTIMISTIC“ (pod týmto názvom fungovali v rokoch 2007/2008) ich spoločného projektu zdôrazňuje jedinečnosť tohto spojenia. Obaja majú za sebou po jednom štúdiovom sólo EP, ktoré si vydali na vlastnej značke GERGAZ. Momentálne začínajú vystupovať s novými skladbami z ich pripravovaného albumu Moon Trees, ktoré už stihli predstaviť tento rok na Szigete, najväčšom hudobnom festivale v strednej Európe. Premiérovo sa teda predstavia s novým materiálom aj na lodi.

Najmladšími menami v line-upe sú Pjoni & Ink Midget. Ten, kto ich náhodou ešte nepozná by sa nemal nechať oklamať mladým vekom týchto dvoch chalanov. Duo sa totiž prirodzenou evolúciou vyvinulo zo známeho projektu Tucan a dvom mladíkom kritici už od ranného veku predpovedajú veľkú budúcnosť. Ich performance sa len ťažko popisuje. Treba ju zažiť, a kto zažil, chce ešte raz.

Ďalšou udalosťou večera bude krst EPčka, domáceho hudobného multitalentu stroon-a. Nové tracky si hneď aj vypočujeme v jeho live sete, takže sa pripravte na mocné beaty a prepracované synťákové melódie.

Na lodi sa budú oslavovať aj narodeniny, a to hneď dvakrát!

V októbri presne pred rokom zahájila svoju činnosť webstránka dubstep.sk a odvtedy si našla miesto v browseri mnohých dubheads, čo nás náramne teší. Pri príležitosti jej prvého výročia zahrá špeciálny „First anniversary set“ redaktor/dj/producent Jazzcause.

Druhým oslávencom bude Veterán za gramcami Effiks. Organizátor pravidelných dubstepových nocí Step Forward v bratislavskej Radosti, je už síce o „zopár“ rôčkov starší ako náš web, ale bpm a chuť do hrania sa mu však ani trochu neznížili. Ako obvykle sa treba pripraviť na rýchlo rotujúci vinyl z jeho narodeninového balíku.

Viac hudby sa za jednu noc ani nedá stihnúť. Ako ste si už zvykli, na našich eventoch stimulujeme aj ostatné zmysly a tak môžete opäť rátať s projekciou a ak si budete chcieť s niekým pokojne pokecať, k dispozícii bude chillout room s niečím pod zub.

Toľko k prvým info o SPSF presents: Phaeleh. Postupne vás budeme updatovať o headlinerovi a jednotlivých live-actoch a samozrejme o všetkých dôležitých podrobnostiach, takže „watch this space!“ ;)

via dubstep.sk