Spots#6: Salónni cyklisti a Prešporskí junáci sa zabavia na zabudnutom kúpalisku Vydrica


Už šieste pokračovanie Spots – podujatia, ktoré spája netradičné miesta a umenie, bude zasvätené tvorbe zaujímavých bicyklov typu fixie, retro a cruiser. Cyklosalón sa bude konať 1. septembra 2015 od 16:00 na zabudnutom lesnom kúpalisku Vydrica v Bratislave. Privítame každého, kto sa o takéto bicykle zaujíma, alebo má doma zaujímavý kúsok, ktorý by mali všetci vidieť. Nebude chýbať ľadovo namrazené osvieženie od Jägermeistra, chladený Excelent ani skvelá hudba.

Čas sa na Vydrici zastavil v 50. rokoch minulého storočia a kúpalisko v tejto podobe zotrvalo dodnes. Nachádza sa tu prázdny plavecký bazén, v ktorom budú vystavené bicykle od profesionálnych úpravcov, predajcov i zberateľov. Tešiť sa môžete na krásne kúsky od Bellbikes, Cyklokuchyne a Cyklokoalície, Casual bicycles, ReCyklo, Bad-year či Bamboo bee, a stále ich pribúda, takže pestrosť chýbať nebude. Okolie bazéna tvorí malebná lúka, ideálna pre zraz majiteľov bicyklov, ktoré si zaslúžia obdiv. Ak máš niečo takéto doma, neváhaj a príď sa predviesť (a previezť).

O hudbu sa postará kapela Prešporskí junáci. Mladé pouličné zoskupenie hudobníkov s talentovaným spevákom Danielom Kapitanom hrá coververzie známych hitov, ktoré vás bavia viac než originál. Junáci dajú nielen ozvučený koncert, ale keď sa zotmie, bude aj táborákový unplugged. V neposlednom rade sa môžete tešiť na indie rockovú kapelu Talkshow.

Aj samotná Vydrica má zaujímavú históriu. Projekt kúpaliska na Železnej studničke vypracoval v roku 1943 architekt František Prchlík a už o rok neskôr ho uviedol do prevádzky. Rád sem chodieval Alexander Dubček, ktorý bol legendárny svojimi skokmi z mostíka. Jeho brány sa definitívne zavreli v roku 2000 a kúpalisko nadlho upadlo do zabudnutia. Až v roku 2006 zariadenie od štátu odkúpila skupina Arca Capital a.s. s jednoduchým zámerom – kúpalisko obnoviť.

Lepší program na oslavu končiaceho sa leta len ťažko vymyslíš – osedlaj bajk, vidíme sa na Vydrici!
Viac info nájdeš na https://www.facebook.com/events/1462742707355451/