Splash Recordings vydáva český dubstep


Minimalistický a temný dubstep, filmové sample, charakteristické bassline-y a úsporné aranže. Tak by sa dala v krátkosti charakterizovať tvorba mladého českého producenta, ktorý si hovorí Dirty Little Toaster.

Aj keď produkuje zatiaľ iba krátko a na jeho tvorbe to ešte jemne poznať, jeho posledné skladby sa nám zdali natoľko zaujímavé, že sme sa rozhodli vydať mu prvé autorské EP práve na Splash Recordings. A veríme, že raz budeme na tento krok právom hrdí.

EP so sebaironizujúcim a trocha provokujúcim názvom ‚Boring Like A Soft Porn‘ obsahuje štyri autorské skladby : ‚Acid Step‘, ‚Collagen Defects‘, ‚Make My Day‘ a ‚7even 8ight 9ine‘, ktoré výborne ilustrujú talent a tvorbu tohto mladého Čecha. Ich spoločným menovateľom je temná atmosféra, cez ktorú si razí nemilosrdnú cestu nepravidelný dubstepový rytmus často podporený kúskami zvukov z kultových filmov alebo seriálov. Asi najcharakteristickejším prvkom sú však ozrutné syntezátory, ktoré (ako si dovoľujeme predpokladať) budú znakom, vdaka ktorému tvorbu Dirty Little Toaster-a ľahko rozpoznáte.

Ak vám počúvanie dubstepu spôsobuje zimomriavky a pri zvukoch wobblujúceho basu máte chuť skákať a trhať tapety, tak by ste EP Dirty Little Toaster – Boring Like A Soft Porn mali dať aspoň jedno vypočutie.

Ochutnajte jeden z trackov v tomto krátkom videu …

… a potom navštívte http://recordings.splash.sk, kde si môžete celé EP stiahnuť.

http://www.splash.sk
http://recordings.splash.sk
http://soundcloud.com/dirty-little-toaster

via http://www.splash.sk