Špeciálne festivalová vlaky a autobusy na Bažant Pohodu 2011


Už tretíkrát bude pre návštevníkov letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda zabezpečená aj špeciálna doprava, ktorú pripravuje organizačný tím Agentúry Pohoda so spoločnosťou Synerta Transportal / Dopravná agentúra DA.SK. „Špeciálna doprava je v súčasnosti trendom v organizovaní festivalov,“ vysvetľuje produkčná festivalu Katarína Tomášeková. „Návštevníkom zjednodušuje cestu na festival a predovšetkým z neho. Cesta v komunite ľudí, ktorí cestujú na rovnakú akciu alebo sa vracajú domov s podobnými zážitkami, je akousi pridanou hodnotou. Nehovoriac o ekologickom aspekte takejto dopravy, snažíme sa, aby náš festival bol zelený a ľudia viac využívali hromadnú dopravu ako automobily. Preto sme aj zvýšili cenu parkovného.“

Organizátori pripravili aj tento rok autobusy aj rýchlik Pohoda expres, aby obsiahli väčšinu Slovenska. Špeciálne autobusy budú vo štvrtok 7. júla 2011 vyrážať z pätnástich slovenských miest – Banská Bystrica, Bratislava, Komárno, Levice, Martin, Myjava, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prievidza, Senica, Skalica, Trnava, Zvolen, Žilina – a z troch českých miest – Brno, Ostrava a Praha. V nedeľu 10. júla 2011 o 10.30 hod., po skončení festivalového programu, budú všetky spoje odchádzať rovno spred hlavného Bažant stagea do všetkých osemnástich cieľových destinácií.
„Z každého mesta vypravíme dopravný prostriedok podľa počtu záujemcov, pripravené máme komfortné autobusy, minibusy, mikrobusy, ale aj osobné automobily. V minulosti sme naozaj viezli na festival návštevníkov aj v limuzínach,“ hovorí sales director Ľubomír Homola zo spoločnosti Synerta Transportal / Dopravná agentúra DA.SK, ktorá sa spolupodieľa nielen na organizácii špeciálnych autobusov, ale aj dopravy umelcov a hostí počas festivalu. „Sme radi, že sa takýmto spôsobom môžeme podieľať na organizácii Bažant Pohody.“

Do 14. januára 2011 ponúkajú organizátori spiatočné cestovné lístky na autobusy za akciové dotované ceny. „Sú nižšie ako za cestu SAD, takže cestovať špeciálnou dopravou je nielen pohodlné a ekologické, ale aj finančne výhodné,“ dodáva Katarína Tomášeková.

Návštevníci z východu Slovenska budú môcť opäť využiť špeciálny rýchlik Pohoda Expres, ktorý vyrazí do Trenčína vo štvrtok 7. júla 2011 z Košíc o 12.30 hod., stáť bude o 12.46 v Kysaku, 13.29 v Spišskej Novej Vsi a 13.48 v Poprade. Späť pôjde Pohoda Expres v nedeľu 10. júla 2011 po skončení festivalu, z trenčianskej stanice má naplánovaný odchod o 10.37 hod. Cena spiatočného cestovného lístka je 17 eur.

Cestovné lístky na špeciálnu festivalovú dopravu sú k dispozícii v online obchode organizátora shop.pohodafestival.sk alebo v sieti Ticketportal.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na http://www.pohodafestival.sk.

via pohodafestival.sk