Sociografický portrét (Filmová projekcia)


Stratený čas? Slovensko 1969 – 1989 v dokumentárnej fotografii
Sociografický portrét
(Filmová projekcia)

Kde: kinosála SNG, Riečna 1, 815 13 Bratislava
Kedy: 6. februára 2008 o 18.00 hod.

Slovenská národná galéria a Slovenský filmový ústav pripravili v rámci sprievodných podujatí k výstave Stratený čas? Slovensko 1969 –1989 v dokumentárnej fotografii prehliadku slovenských dokumentárnych a hraných filmov, ktorá prebieha každú stredu od 16. januára
do 27. februára 2008 vždy so začiatkom o 18.00 hod. Úvodné slovo pred každou projekciou, ako aj výber filmov pripravila Eva Filová.
Ide o kolekciu exkluzívnych filmov, ktoré ste nevideli a už sotva uvidíte. Viažu sa na tematické okruhy výstavy Stratený čas? (Dosť dobrí chlapi, Sociálne telo, Budovanie a jeho dôsledky, Sociografický portrét, Odložení ľudia, Socialistický konzum a ekológia a Otváranie železnej opony).
Túto stredu!
Prierez rozmanitými a občas čudesnými vrstvami obyvateľstva ponúkne téma zajtrajšej filmovej projekcie „Sociografický portrét“ v rámci výstavy Stratený čas?. V dokumentárnom filme Vladimíra Kavčiaka Dievčatá (1977) nás skupinka mladých krajčírskych učníc prekvapí ich najväčšou túžbou, ktorou nie sú mládenci ani dovolenka pri Balatone, ale stranícke knižky. Dlhometrážny film Ľudovíta Filana Letokruhy (1972) nás zavedie do povojnového obdobia medzi kočujúcich korytárov, z ktorých jeden môže byť – vrah! Bizarný príbeh s ambíciou „baladickej detektívky“, okorenený lacnou erotikou a vylepšený spevom Hany Hegerovej a Paliho Hammela.

via sng.sk