Snoví Be Forest zahrajú v Bratislave


Po decembrovom vystúpení českých shoegazerov Manon Meurt a pripravovanom koncerte The Finally, ktorí zahrajú 24. apríla tiež vo Fuge, je tu opäť podobná zostava: dve dievčatá, dvaja chlapci, to sú talianski Be Forest. Večer ešte podporia domáci The Ills a Line Gate. Ďalší koncert pod hlavičkou Real Something bude 7. mája v bratislavskej Fuge.

Be Forest /it
Pôvodne trio, dnes už štvorica z talianskeho Pesara. Be Forest na seba upútali prvýkrát v roku 2011, kedy vydali debutový album Cold a po Európe koncertovali s Japandroids. Hľadať s nimi hudobné podobnosti by však bolo zbytočné. Be Forest hrajú shoegaze zmiešaný s prvkami post-punku a snovou atmosférou. Navrstvené gitary, jemné ženské vokály, temné basové linky a precízne bicie sú hlavnými komponentami ich skladieb. Zatiaľ čo ich debut bol temnejšou záležitosťou, na novom albume Earthbeat (2014) sa objavujú už aj svetlejšie, pozitívnejšie či romantickejšie motívy a jeho celkový zvuk je živší. Zasnení Be Forest sa v Bratislave predstavia prvýkrát.

http://beforestofficial.tumblr.com/

http://beforest.bandcamp.com
https://www.facebook.com/beforest3


The Ills /sk
Dve gitary, bicie, basa a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. Ich tvorba už škatuľky „post-rock“ a „shoegaze“ dávno presiahla, no svoje korene netaja a s vplyvmi math-rocku či sludge-u sa vrhajú do nových hudobných dobrodružstiev. Na scéne fungujú od roku 2008 a za ten čas odohrali vyše stovky koncertov doma i v zahraničí. Ich atmosférické inštrumentálne skladby sa im doteraz podarilo zachytiť na dvoch dlhohrajúcich albumoch (To Wish Impossible Things/2010 a Splendor/2012) a dvoch EPs. Tretie LP s názvom Zoya nahrali vo februári v Dánsku, ukážky z neho zahrajú aj na koncerte vo Fuge.


http://ills.bandcamp.com/album/splendor
https://www.facebook.com/theills

Line Gate /sk
Line Gate začali v roku 2010 ako dvojica (gitara, klávesy, husle). Od roku 2012 má kapela päť členov, ktorí hrajú na violončelo, klávesy, gitaru, basu a bicie. Line Gate hrajú melancholickú hudbu založenú na vplyvoch minimalizmu, ambientu, dronu, noisu a niektorých ďalších štýlov. V apríli 2013 vydali svoj debutový album Split Lines.


http://linegate.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/pages/Line-Gate/158983667446669

Facebook event: https://www.facebook.com/events/318778831604692/
Otvorenie: 20:00
Fuga
Továrenská 14, Bratislava

https://www.facebook.com/someREALthing