Smola a Hrušky sľubujú, že začiatok turné stihnú


Kapela Smola a Hrušky pôsobí na našej hudobnej scéne trinásť rokov a práve toto v numerológii magické číslo má v životopise skupiny strategické miesto, o čom sa budú môcť presvedčiť jej fanúšikovia počas blížiaceho sa turné pod názvom TOPFEST 13 ŽIVOTOV TOUR 2010. Partia zo Spiša sa v priebehu mesiaca predstaví v trinástich slovenských kluboch s tým, že jej líder Jozef „Spoko“ Kramár sľubuje nezabudnuteľnú šou vyskladanú z najlepších kúskov made in Smola a Hrušky. „Kapela tento rok zámerne vynechávala niektoré klubové koncerty, aby sa o to lepšie pripravila na vystúpenia počas turné, ktoré začína 27.októbra vo Zvolene a končí 27.novembra v Poprade. Ľudia sa môžu tešiť na skladby, ktoré bežne nehrávame, pretože na fesťákoch je obmedzený čas. Do play listu sme prihodili aj zopár unplugged songov a preto som presvedčený, že nás čaká skvelý mesiac so skvelými ľuďmi pri skvelej zábave,“ pozval na turné spevák a gitarista Smola a Hrušky Jozef „Spoko“ Kramár.

V roku 2010 vydali Smola a Hrušky album Lajfka so skladbami Matura, Tangá, Na čom záleží, Ktorý je väčší a úspešný singel z posledného ročníka Eurovision Contest Song Pridaj si ma. Ďalším bonusom pre fanúšikov je DVD 13 životov/Live in Topfest, ktorého krst je pripravený 4. novembra v bratislavskom Randale. „Základný koncertný materiál bude tvoriť live záznam z Topfestu 2010. V ponuke je aj všetkých 13 oficiálnych klipov za 13 rokov existencie, kopec fotiek, bonusové skladby z koncertov na Dobrom festivale, Unifeste a českom woodstocku Trutnov Open Air. Chýbať nebudú ani archívne zábery dokumentujúce napr. aj zábavu z ciest na koncerty. Fanúšikovia pikantných scén si môžu vychutnať striptíz na jednom koncerte v Čechách. V každom prípade odporúčam, aby sa ľudia nechali obsahom prekvapiť,“ dodal s tajomným úsmevom Spoko.

DVD je spoločným dielom kapely a jej priateľov, ktorí sa angažovali v úlohe kameramanov. Najviac však do koncepcie kecali Spoko, Martin a Paľo. Celkovo sa záznam pripravoval na štyroch koncertoch. Najviac „zábavy“ si celý štáb užil na Topfeste. „Začiatok koncertu sa niesol v absolútnom strese, pretože časť skupiny ostala visieť v zápche smerom od Bratislavy a dobehli až vtedy, keď ostatní už boli nazvučení. Na svoje si prišli aj technici, keď chceli všetko stihnúť. Nakoniec sme prvú skladbu ani nestihli nahrať celú a v podstate koncert sme odohrali v takom laufe, že sme si kamery ani neuvedomovali,“ opísal Spoko jeden zo zážitkov pri natáčaní.

Smola a Hrušky sa v rámci turné TOPFEST 13 ŽIVOTOV TOUR 2010 predstavia: 27.10. – ZVOLEN (City caffe), 30.10. – ŽILINA (Smerr pub), 04.11. – BRATISLAVA (Randal klub), 05.11. – TRENČÍN (Lúč klub), 06.11. – MARTIN (Kocka klub), 10.11. – KOŠICE (Malbo caffé), 12.11. – PREŠOV (Bunker music club), 16.11. – STRÁŽSKE (Park pub), 19.11. – PRIEVIDZA (Element club), 20.11. – LIPT. MIKULÁŠ (Kolotočovo), 24.11. – NITRA (Nová Pekáreň klub), 26.11. – NÁMESTOVO (Triangel pub), 27.11. – POPRAD (Rock Fabric klub).

via Imrich Makó, PR a produkčný manažér, zdroj: Smola a Hrušky, Foto: archív kapely