Smola a Hrušky sa počas turné nechajú radi pozvať na steaky


Smola a Hrušky odštartovali turné TOPFEST 13 ŽIVOTOV TOUR 2010 prvou žúrkou v City caffé vo Zvolene. Koncertná šnúra partie zo Spiša je motivovaná trinástkou, ktorá symbolizuje trinásť rokov fungovania kapely, rovnaký počet natočených klipov a tiež sumár členov, ktorí sú v životopise kapely zapísaní nezmazateľnými písmenami. Časť histórie skupiny bude zachytená na DVD 13 životov/Live in Topfest, kde na uverejnenie čakajú aj archívne zábery s nálepkou tabu. „Doteraz sme všetko ustáli v pokoji s tým, že nikdy sme nemali žiadne výrazné konflikty. Pokiaľ niekto z kapely odišiel, buď k tomu všetko smerovalo alebo boli odchody na vlastnú žiadosť. Satisfakciou pre nás je skutočnosť, že stále hráme a máme viac a viac fanúšikov. Nikdy sme nemali dlhšie prestávky a počet koncertov na našom konte napriek kríze stúpa. Jednoducho, čím dlhšie sme na scéne, tým viac hráme a potom máme čoraz menej času,“ pochvaľoval si situáciu spevák a gitarista Jozef „Spoko“ Kramár.

Zárukou výbornej zábavy na turné je zodpovedný prístup zostavy Smola a Hrušky počas príprav na koncertné tour. Spoko, Števo a Lukáš nabíjali batérie v Toskánsku a trombonista Ján Miženko čaroval bez servítky v jednej zo slovenských komerčných televízii. „Spoko mi povedal, že niekto z nás má možnosť ísť variť do telky a opýtal sa ma, či by som to neskúsil. Keďže s varením a vystupovaním na verejnosti nemám problém, rád som jeho ponuku prijal. Musím povedať, že som si z natáčania odniesol veľa pozitívnych zážitkov spojených s novými receptami, či chuťami, ktoré som dovtedy nemal odskúšané,“ vysvetľoval svoju prítomnosť pred kamerami v kuchyni J. Miženko.

Vyučený kuchár – čašník – cukrár si momentálne hľadá zamestnanie, hoci najradšej by sa profesionálne venoval iba hudbe. Pre jeho fanklub je určite dôležitou informáciou, že favoritom J. Miženka na tanieri sú zapekané kuracie prsia s ananásom, syrom a hranolkami. V súvislosti s nežnejším pohlavím na šikovného hráča na trombón ešte prezradíme, že aj keď sa doma v kuchyni neobracia so železnou pravidelnosťou, nerobí mu žiadny problém kúzliť napr. s cukrovinkami. „Zatiaľ som nemal možnosť chalanom navariť, ale keď sme v reštaurácii alebo na benzínke, pravidelne do mňa podpichujú: Jano, čo nám odporúčaš ako kuchár? Verím však, že ešte bude príležitosť ukázať im moje nesporné kuchárske umenie. V kapele idú najviac bagety, no v tomto prípade by som nehovoril práve o obľúbenom jedle. Pokiaľ by nás niekto chcel pozvať k stolu, pošepnem, že všetci sme zaťažení na mäso a také steaky by boli fajn. Len chcem upozorniť, že najväčším frflošom je gitarista Lukáš, ktorý skritizuje ešte aj to, čo je dobré a preto ho netreba brať vážne. Expertom na kuchyňu som ja a nikto iný,“ dodal s úsmevom J. Miženko.

Smola a Hrušky sa v rámci turné TOPFEST 13 ŽIVOTOV TOUR 2010 predstavia: 27.10. – ZVOLEN (City caffé), 30.10. – ŽILINA (Smerr pub), 04.11. – BRATISLAVA (Randal klub), 05.11. – TRENČÍN (Lúč klub), 06.11. – MARTIN (Kocka klub), 10.11. – KOŠICE (Malbo caffé), 12.11. – PREŠOV (Bunker music club), 16.11. – STRÁŽSKE (Park pub), 19.11. – PRIEVIDZA (Element club), 20.11. – LIPT. MIKULÁŠ (Kolotočovo), 24.11. – NITRA (Nová Pekáreň klub), 26.11. – NÁMESTOVO (Triangel pub), 27.11. – POPRAD (Rock Fabric klub).

via Smola a Hrušky / foto: Oliver Ondráš