Slovenskí breakdanceri prevalcovali Prahu na Red Bull BC One Cypher


Vypredané hľadisko v holešovickej Rock Opere malo možnosť vidieť nabitú bboy akciu, ktorá do Prahy zavítala vôbec prvýkrát v histórii. Úžasná atmosféra a energia burcovala, keď 16 najlepších českých a slovenských bboys nastúpilo do kotla battlov na Red Bull BC One Cypher. Dychvyrážajúce moves a battle jeden na jedného s jediným cieľom, poraziť všetkých súperov a prebojovať sa na východoeurópsku kvalifikáciu, z ktorej vedie cesta priamo na vysnívané finále Red Bull BC One v mekke breakdance, Paríži.

Premiéra česko-slovenského finále Red Bull BC One Cypher nikoho nenechala na pochybách, prečo je tento bboyingový K.O. event najsledovanejšou a najprestížnejšou akciou svojho druhu na svete. 16 špičkových bboys predvádzalo výkony na hranici svojích možností a nadšené publikum ich poháňalo za ich snom, za cestou na svetové finále do Paríža. To všetko pod dohľadom porotcov Lil G z Venezuely, Robinom z Ruska a Kleju z Poľska a, samozrejme, za hudobného povzbudzovania jedného z najlepších battle DJs na svete Smirnoffa.

Iba 19-ročný slovenský bboy El Prcinho zo slovenskej Hasta La Muerte Crew svojimi moves a skvelým rytmom vyhrával jeden battle za druhým a vo finále súperil proti svojmu parťákovi z crew Miniboj Killa. Jednohlasným rozsudkom určila porota za víťaza El Prcinha, ktorý postupuje na východoeurópsky Cypher do Záhrebu.

EL PRCINHO VS. MINIBOJ KILLA
El Prcinho:
,,Do Prahy som prišiel s úmyslom užiť si to. Pocity mám super, päť hviezdičiek za celú organizáciu, atmosféru a energiu, ktorú ľudia vytvorili v Rock Opere. Ani jeden battle nebol ľahký, ale keď som nastupoval do finále s pocitom, že najväčšie podujatie, čo sa týka bboys jednotlivcov, patrí Hasta La Muerte, čo je moja crew, to bolo neuvertiteľné, úplny úlet. S Minibojom som si to najviac užil. Bolo jedno kto to vyhrá, lebo to bola Hasta La Muerte Crew.

Miniboj Killa:
,,Najlepšia akcia v mojom živote. Profesionálny prístup, všetko bolo tip-top ako má byť a ten kotol čo bol v Rock Opere, to želám každému, aby zažil, nezabudnuteľné, perfektný pocit. Ja som si to brutálne užil. Môj cieľ bolo finále a to sa mi podarilo. Vo finále som prestal riešiť ako to dopadne. Najdôležitejšie bolo, že sme dvaja Slováci a že je to jedna crew.
Red Bull BC One je najväčšia breakdance akcia na svete, je to dôležitá vec a nie je to pre každého. Je to pre tých, ktorí vedia byť silní, nasať vibe a využiť ho vo svoj prospech. Red Bull BC One znamenajú dosky, na ktorých je veľký tlak. Musel som odbúrať stres, preto som robil gestá Balotelliho a hýbal som sa ako Muhammad Ali. Išiel som ako mi hudba kázala.”

Red Bull BC One je prestížne bboy podujatie so 16 top bboymi z celého sveta. Po celý rok prebiehajú kvalifikácie v desiatkách miest o postup do finále, ktoré sa túto jeseň uskutoční v Paríži.

Pozrite si akčný klip z Red Bull BC One Czech-Slovak Cypher:
http://www.redbull.com/sk/sk/stories/1331654523638/video-finale-red-bull-bc-one-cypher