SLAM POETRY III. – Bratislavske kolo v Medickej záhrade


Tretí ročník slovenskej súťaže freestylovej poézie SLAM POETRY už pozná prvých víťazov z regionálneho kola v Košiciach, ďalší odvážni „slammeri“ dostanú šancu 10. júla v Medickej záhrade v Bratislave.

Najlepší získa finančnú odmenu 100 Eur a porota zložená z publika ho spontánnym hlasovaním posunie i do celoslovenského finále Pohoda Slam Poetry Show na festival Bažant Pohoda v Trenčíne. Lákadlom do Medickej bude určite i hudobné vystúpenie dámskeho, takmer hip-hopového dua Čoko Voko (CZ).

Slam poetry je súťaž freestylovej poézie a na Slovensko prichádza už po tretí krát. Po prvom tohoročnom regionálnom kole, ktoré sa konalo počas festivalu Use the City 2009 v Košiciach (galéria fotografií z akcie tu), dostanú šancu vyhrať i odvážlivci z Bratislavy a okolia. Na pódiu bude miesto pre „klasických “ básnikov, rapperov, hercov i MCs, samozrejme bez obmedzenia veku a pohlavia. Okrem slovenských súťažiacich si v Medickej záhrade zaslamuje i Jan Jílek – víťaz národného finále Českej republiky 2008. Nekonvenčný osviežujúci hip-hop predvedie na záver večera dámská dvojica Čoko Voko (CZ), známa záľubou v retro kostýmoch, mystifikácii a bizarných textoch zo života každej správne súčasnej ženy. Súťažou bude sprevádzať moderujúci DJ Paľo Čejka.
Podľa medzinárodných pravidiel má každý súťažiaci maximálne 3 minúty na to, aby predniesol svoje pripravené i úplne improvizované diela, nesmie však používať žiadne rekvizity, kostýmy a hudobné nástroje. Hodnotiť ho bude porota, tá je vždy vybraná z prítomného publika. K súťaži patria i búrlivé reakcie ostatného publika, ktoré tak získava šancu vyjadriť svoj názor i „nenápadne“ ovplyvniť hlasujúcu porotu.
Súťaž Poetry Slam založil na začiatku 80. rokov minulého storočia Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta. Aj tento rok k nám Slam poetry prináša Občianske združenie Fléda z Brna, v spolupráci s Centrom Divadla, literatúry a vzdelávania Staré Mesto a s finančnou podporou Českých centier.
Prihlasovanie do súťaže prebieha prostredníctvom e-mailu os@fleda.cz do 9. júla 2009. Súťažiť môže len prvých 10 prihlásených.

Viac info:
http://www.slampoetry.cz
http://www.slampoetry.sk

Kontakt:
Lenka Zogatová
os@fleda.cz
+420 777 018 853